Міністр юстиції України Сергій Головатий переконаний, що газова угода, підписана між українською і російською сторонами 4 січня 2006 року в Москві, є тільки угодою про наміри.
За його словами, йдеться про приватну правову угоду між комерційними структурами. З боку України виступала державна юридична особа, а з російського боку - приватна компанія.
«Це цивільно-правовий контракт», - підкреслив міністр юстиції. За словами Головатого, якщо уважно ознайомитися з цим документом, то він, за своєю юридичною природою, швидше є угодою про наміри, оскільки не містить конкретних зобов'язань, а лише говорить, що сторони планують робити і відповідно до цієї угоди про наміри вони повинні укласти дійсну угоду, в якій визначити всі параметри взаємостосунків у цій сфері.
«Тому підходити до угоди про наміри як до дійсної міжнародно-правової угоди урядового рівня - це юридично безграмотно», сказав Головатий, назвавши «політичною спекуляцією» наміри деяких фракцій парламенту відправити до відставки Олексія Івченка з посади голови правління НАК «Нафтогаз України» за те, що він підписав відповідну угоду.
В той же час міністр відзначив, що Верховна Рада може ухвалити будь-яке рішення, яке матиме політико-правові наслідки. «Парламент може приймати що завгодно, якщо він Конституцію ногами приймав і топтався по ній», - сказав міністр юстиції.
Як повідомляв ForUm, 4 січня 2006 року НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» досягли домовленості щодо поставок російського газу до України. Згідно з нею, Україна купуватиме російський газ за ціною 95 доларів за 1 тисячу кубометрів у компанії «РосУкрЕнерго». У свою чергу, «РосУкрЕнерго» купуватиме російський газ у «Газпрому» за ціною 230 доларів за 1 тисячу кубометрів. Висока ціна російського газу для «РосУкрЕнерго» компенсуватиметься більш низькою вартістю газу з Середньої Азії. При цьому транзитна ставка за транзит російського газу до Європи збільшується з 1,09, як це було раніше, до 1,6 доларів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом