Держсекретар США Кондоліза Райс розкритикувала позицію Москви в газовому спорі з Україною.
"Російська позиція, безумовно, продиктована політичними мотивами", - заявила пані держсекретар, повідомляє «Утро.ру».
У відповідь на це в прес-службі російського посольства у Вашингтоні заявляють, що Кондоліза Райс впустила головне – те, що в результаті непростих переговорів була підписана угода, яка задовольняє обидві сторони і створює гарантії стабільних поставок газу до Європи.
Раніше ForUm повідомляв, що Єврокомісар з питань енергетики Андріс Пібалгс вітав досягнуту угоду між «Газпромом» і «Нафтогазом України», проте закликав країни ЄС засвоїти уроки з російсько-українського спору навколо постачання газу і підшукати альтернативні джерела поставок.
За словами представника Єврокомісії, для Росії і України було надзвичайно важливо укласти цю угоду в стислі терміни, якщо вони не хотіли втратити репутацію надійного партнера Євросоюзу.
Пібалгс також відзначив, що хоча переговори формально велися тільки між «Газпромом» і «Нафтогазом України», участь в них політичних лідерів обох країн була цілком очевидною. Втім, додав Єврокомісар, досягнута угода є надзвичайно важливою для непростих російсько-українських відносин, оскільки свідчить про те, що сторони можуть шляхом діалогу досягати необхідних рішень. При цьому Пібалгс попередив, що комерційні спори можуть мати і політичні наслідки.
Європа ж, на думку Пібалгса, потребує більш скоординованої колективної політики у сфері безпеки постачання енергоресурсів. «Сьогодні питання безпеки енергопоставок необхідним чином розглядаються країнами-членами Євросоюзу тільки на національному рівні, але нам потрібен більш широкий загальноєвропейський підхід до цих питань», - вказав Єврокомісар.
Він пообіцяв, що до березневого саміту ЄС Єврокомісія підготує проект нової енергетичної політики ЄС.
Як відомо, 4 січня в Брюсселі проходило засідання координаційної групи Євросоюзу з газу, в яку входять представники всіх 25 країн-членів цієї регіональної організації. За словами Пібалгса, експерти збиралися, щоб обговорити питання забезпечення безпеки поставок газу до Європи в середньостроковій і довгостроковій перспективі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом