Сейм Латвії в четвер більшістю голосів затвердив на посту міністра оборони 35-річну Лінду Мурнієце, представницю правої партії «Новий час».

Вона стала третьою жінкою в Латвії, яка на даний момент посідає керівні посади в республіці після президента Вайри Віке-Фрейбергі і спікера Сейму Інгріди Удре.

«Вже зараз 17 відсотків військовослужбовців - жінки, і це добрий показник. Я дуже горджуся цим. До того ж для чоловіків, що служать в армії, дуже добре, що з ними конкурують жінки.

Це стимулює чоловіків стежити за собою і досягати успіху в службі», - заявила напередодні обрання журналістам Лінда Мурнієце. За освітою вона журналіст, а до останнього моменту очолювала в Сеймі антикорупційну комісію. Проти її затвердження голосувала ліва російськомовна опозиція, передає «Newsru.com».

«Ми категорично проти позиції Лінди Мурнієце з питання розміщення латвійських військ в Іраку. Латвійський міністр оборони повинен передусім думати про інтереси Латвії, і лише по-друге - про інтереси США і про те, як американці просувають будівництво демократії в різних куточках світу. А більшість і мешканці Латвії, і наших виборців вимагає виведення контингенту з цієї близькосхідної країни», - вважає голова парламентської фракції опозиційного «Центру Злагода» Яніс Урбанович.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

949