Влада одного з норвезьких сіл вирішила зайнятися вирощуванням верблюдів. В першу чергу в цьому бачать засіб для забезпечення зайнятості для африканських біженців, яким важко знайти роботу.

Ідея розведення верблюдів належить Венхе Стенсет, керівниці управління з питань біженців в селі Лойтен на півдні Норвегії.

Вона запитала у національного управління з питань біженців мільйон норвезьких крон ($149 тис.) на попереднє дослідження проекту створення верблюжої ферми на 10-20 голів.

«Шукаємо нетрадиційні підходи, - спробувала розвіяти подив кореспондента Стенсет. - Головне - знайти ключ до здібностей людини», повідомляє «Утро.ру».

Близько 100 біженців із Сомалі і Судану, розміщені в Лойтені, не володіють здібностями для випасу оленів в тундрі або вилову сьомги в студених водах Північного моря. А ось верблюди для них звичні. Як вказують автори проекту, верблюд - джерело молока, м'яса, шерсті і шкіри. Все це може увільнити біженців від постійних подачок з боку влади і дозволить їм налагодити повноцінний бізнес.

«У нас - багатокультурне суспільство. І ринок для такої продукції є», - заявляє Стенсет.

У багатьох верблюд асоціюється тільки з пустинним кліматом, але деякі різновиди цих горбатих тварин успішно зимують в Казахстані, Монголії і Тибеті, а там морози неабиякі. Годувати взимку їх можна силосом і сіном.

Важливий і туристичний аспект. «Навіщо норвежцям за катанням на верблюдах їздити до Марокко або Єгипту, якщо все це можна буде робити тут?» - запитує Стенсет.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
7748 грн.
1247