Найвпливовіші американські газети і телеканали вважають рішення Росії припинити поставки газу до України політично мотивованим і необґрунтованим.

В усіх американських ЗМІ домінує думка, що «газова війна» між Києвом і Москвою має політичне підґрунтя і має на меті помститися Україні за її прагнення до членства в євроатлантичних структурах, передає «УНІАН» з посиланням на «Німецьку хвилю».

Радник комісії Хельсінкі при Конгресі США Орест Дейчаківський заявив в інтерв'ю «Німецькій хвилі», що відмова Москви постачати газ Україні поставила питання: чи можна довіряти Росії як партнеру.

За словами Дейчаківського, «газова проблема – це не тільки економічна справа, це спроба Росії політично тиснути на Україну, особливо тому що Україна після «помаранчевої революції» прагне на захід. Америка і Європа занепокоєні цим, і це шкодить Росії, тому що і Америка, і Євросоюз ставлять під питання, чи є Росія партнером, якому можна довіряти».

Подібна думка прозвучала і в газеті «Нью-Йорк таймс». В статті «Росія закручує газовий потік...» видання відзначає, що рішення Москви припинити поставки газу до України ударили в першу чергу по репутації Росії, яку тепер не можна сприймати як надійного партнера і гаранта енергетичної стабільності в Європі.

Те ж пише і газета «Лос-Анджелес таймс» в статті «Росія ризикує своїм іміджем», підкреслюючи, що використання енергетики в політичних цілях приведе до падіння міжнародного авторитету Росії, якій довірено цього року головувати в «великій вісімці».

У зв'язку з тимчасовим зменшенням подачі газу з Росії в Польщі у понеділок відбулося засідання польської Національної ради безпеки. В Польщі лунають заклики до солідарності з Україною.

Керівник польського Інституту міжнародних економічних відносин, професор Адам Будніковський порівняв нинішню ситуацію в Україні з післявоєнною блокадою німецької столиці, коли американці рятували населення Західного Берліна повітряними поставками вугілля.

На думку керівника партії «Ліга польських сімей» Романа Гертіха, Польща, як і Україна, може стати предметом шантажу з боку Росії. Він переконаний, що Київ має відчути солідарність з боку Польщі, Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки. «Ми не можемо в таку важку хвилину залишити Україну віч-на-віч», – заявив Гертіх.

Польський оглядач Казімеж Крупа вважає, що «якби «Газпром» був справжнім ринковим підприємством, то йшлося б просто про гроші».

«Газпром – це зброя діяльності Кремля, за його допомогою росіяни намагаються відбити Україну. Вони хочуть зняти нинішню провладну команду, яка очолює Українську державу», - переконаний інший оглядач - Міхал Кобоско.

Тим часом, міністр економіки Польщі Тадеуш Возняк повідомив, що польська сторона повернулася до розмов з Норвегією про співпрацю у газовій промисловості.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

770