НАК «Нафтогаз України» в травні поточного року збільшила імпорт газу через Польщу за контрактом з німецькою компанією RWE Supply&Trading удвічі - до близько 117 млн кубометрів газу після 60 млн кубометрів у квітні. Про це свідчать дані оператора польської газотранспортної системи Gaz System.

Минулого місяця постачання здійснювалося щодня в середньому на рівні близько 3,8 млн кубометрів, що практично відповідає максимально можливим обсягам, які можна постачати через Польщу в Україну за нинішньої інфраструктури в 4 млн кубометрів за добу.

З середини квітня Україна відновила імпорт газу з Євросоюзу, який припинили наприкінці минулого року після того, як країна отримала понад 30% знижку на російський газ, що була скасована російським «Газпромом» з другого кварталу поточного року, передає «УНІАН».

Росія також почала брати мито з газових поставок в Україну, що підняло його ціну до рекордних близько 485 дол. за тисячу кубометрів, що майже вдвічі дорожче, ніж у першому кварталі року.

Сьогодні відбудуться українсько-російські переговори щодо вартості газу для України за участю представників Європейського Союзу, який стурбований можливими збоями в постачанні газу через газовий конфлікт України та Росії.

Нагадаємо, оператори з'єднувальних газотранспортних систем України і Польщі підписали доповнення до операторської угоди, яка уточнює порядок передачі виробничо-технічної інформації між компаніями.

Також глава уряду Польщі Дональд Туск закликав країни ЄС об'єднатися в енергетичний союз, який допоміг би знизити залежність європейських країн від постачання газу з Росії.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
3159 грн.
132