Українцям доведеться обирати між брендовими імпортними і вітчизняними ліками, які будуть дешевшими через введення ПДВ на іноземні препарати. Таку думку в коментарі Forum'у висловив голова комісії з реформування охорони здоров'я громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я України Андрій Гук.

«Доведеться переорієнтуватися на вітчизняні препарати, але не відразу. Запас імпортних препаратів за старими цінами ще є на 1,5-2 місяці. Але після цього українцям доведеться вибирати: купувати брендові препарати, але дорожчі, або вітчизняні, які будуть дешевшими», - пояснює Гук.

Також експерт сподівається, що правила введення ПДВ будуть змінюватися.

«Звичайно ж, введення ПДВ в першу чергу вплине на українських хворих. Але, думаю, це питання ще буде коригуватися, адже прийняття ПДВ не узгоджувалося повною мірою з громадськістю», - каже він.

Нагадаємо, згідно із Законом «Про запобігання фінансовій катастрофі», який опублікований в газеті «Голос України» і набув чинності 1 квітня, вводиться ПДВ у розмірі 7% на операції з постачання ліків.

За оцінками асоціації «ФармУкраїна», введення податку на додану вартість на лікарські засоби в Україні може призвести до істотного подорожчання медикаментів і навіть колапсу фармацевтичного ринку країни.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/осень
3796 грн.
241