«Перехід офіційного курсу від 7,99 грн/$ до 8,7 грн/$ показує, що девальвації більше ніж 10%, швидше за все, не буде. Сьогодні складається ситуація, коли в бюджеті на 2014 рік встановлено якірний курс 8,5 грн/$. На мій погляд, його динаміка в поточному році буде плюс-мінус 50 копійок навколо цього якірного курсу», - сказав Шапран.
Він зазначив, що це залежатиме від стану економіки, стану зовнішніх ринків і зовнішнього середовища. Однак боятися кризи через девальвацію валюти в сусідніх країнах не варто.
«Якщо сьогодні ви піднімете статистику щодо наших сусідів, де йде масова девальвація - Туреччина, Російська Федерація, Індія, країни Латинської Америки, то побачите, що там немає таких високих ставок. У РФ середня ставка по депозиту залежно від джерела статистики, яку ми беремо (становить. - Ред.) від 8,5 до 12,5%. Це (депозити. - Ред.) у рублях. У нас 18,6% - це середня, але можна зараз вже розміститися і під 25%», - зазначив експерт.
Таким чином, за його словами, рівень процентних ставок захищає систему від зовнішніх впливів, зовнішніх ризиків, які для нас є важливими, і повторення ситуації щодо фундаментальних даних 1998 року, коли у нас сталася криза у зв'язку з тим, що РФ девальвувала карбованець, зараз технічно неможливе.
«Прив'язуватися до подій у Росії або в Туреччині, напевно, буде помилкою. Сьогодні вже відкрився міжбанківський ринок. Курс знизився до 8,6 грн/$. Тобто технічно ми знаходимося в ситуації, коли робити вкладникам гривневих депозитів які-небудь дії не рекомендовано. Це може призвести до втрати ресурсів, дострокового розірвання депозитних договорів, до втрати відсотків і більше ні до чого», - резюмував Шапран.
Тетяна Мацур,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом