Ситуація з економікою України, принаймні в першій половині 2014 року, буде помітно кращою, ніж була напередодні зниження кредитного рейтингу, але це жодним чином не знайшло відображення в останньій рейтинговій дії Fitch. Про це заявив керуючий партнер «Капітал Таймс» Ерік Найман.

Експерт нагадує, що рейтингове агентство Fitch вирішило не підвищувати кредитний рейтинг Нафтогазу. Зокрема, аналітики підрахували, що зниження ціни на газ майже на $140 дасть НАКу вигоду в розмірі лише $1,1 млрд і не поверне компанію до прибутковості.

«При цьому, за моїми оцінками, загальна вигода України від зниження цін на газ складе близько $4-5 млрд (30-33 млрд куб. м множимо на $140 за тисячу кубометрів). А так як НАК імпортує близько 20 млрд куб. м газу, то виграє він майже $3 млрд. У Fitch вважають, що НАК купує у Газпрому тільки 13 млрд куб. м (але це був фактичний обсяг імпорту газу НАКом тільки за перші 9 місяців року - дивна помилка для шановного агентства)», - сказав він.

Крім того, Він звернув увагу, що Fitch вигоду Наку порахував навіть не на 13 млрд куб. м, а лише на 8 млрд куб. м, які НАК продає комунальним компаніям.

Тобто, за його словами, тут не враховано $0,7 млрд.

«Випадковість чи такі «недорахунки»? Наскільки можна довіряти при цьому рейтингу самої України, який також залишили без змін? - питання скоріше риторичне, оскільки рейтингові агентства бояться тільки американської влади», - додав він.

Фінансист звертає увагу, що згідно зі знижкою на газ і купівлею українських єврооблігацій ситуація з економікою України принаймні в першій половині 2014 року буде помітно кращою, ніж була напередодні зниження кредитного рейтингу.

Але, за його словами, це жодним чином не знайшло відображення в останній рейтинговій дії Fitch.

«Схоже, це говорить про суб'єктивізм рейтингових агентств по відношенню до України - своїми діями вони намагаються здійснити недвозначний вплив на українську владу, щоб ті взяли кредит МВФ. З якою метою виявляється такий вплив, насправді, можна тільки здогадуватися», - резюмував експерт.

Нагадаємо, що вчора в Fitch Ratings заявили, що «московські угоди» частково зможуть поліпшити стан державних фінансів України.

При цьому в агентстві зазначають, що існуючі проблеми залишаться.

У той же час, на думку експертів Fitch, Україна не позбавляється довгострокових ризиків. Це пов'язано з тим, що Київ віддав перевагу російським грошам, а не кредитам МВФ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

еврозима/осень
5999 грн.
87