Реалізація спільного «інсулінового проекту», який передбачає передачу української технології виробництва інсуліну бразильській стороні і будівництво заводу з його промислового виробництва на території Бразилії, є одним із практичних прикладів українсько-бразильського стратегічного співробітництва.

Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов у ході Шостого спільного засідання міжурядової українсько-бразильської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва у м .Бразиліа ( Федеративна Республіка Бразилія).

Він зазначив, що реалізація цього проекту перебуває на особливому контролі Міністерства охорони здоров'я України і Кабінету Міністрів. При цьому завдяки поверненню підприємства «Індар» у березні 2012 року в державну власність і призначенню нового керівництва, динаміка робіт за проектом була відновлена, про що свідчать конкретні практичні результати.

«Нам вдалося вирішити низку практичних питань, які дозволили відновити постачання українського інсуліну в Бразилію», - підкреслив міністр.

Зокрема він повідомив, що наприкінці вересня вітчизняне підприємство завершило процес передання бразильській стороні технологічної документації і продовжує навчання бразильських фахівців.

У цілому Прасолов переконаний, що на сьогодні існує значний невикористаний потенціал співпраці між підприємцями Бразилії і України. Українські підприємства виробляють широкий спектр продукції хімічної промисловості та металургії, авіації, суднобудування, а також обладнання для машинобудування та енергетики. Україна готова постачати гірничодобувні машини, устаткування для нових бразильських електростанцій і портової інфраструктури.

«Наша країна володіє сучасними і передовими технологіями. Ми готові їх відкрити для бразильської сторони на взаємовигідних умовах, зокрема, шляхом створення спільних підприємств з виробництва на території Бразилії продукції за українськими технологіями», - підкреслив міністр.

У свою чергу, генеральний секретар МЗС Бразилії Едуардо дос Сантос зазначив, що співпраця країн вже дала конкретні результати, однак сьогодні перед Бразилією та Україною стоїть завдання диверсифікувати спектр товарів двосторонньої торгівлі, підтримувати і нарощувати рівень діалогу в науці, освіті, охороні здоров'я, сільському господарстві та промисловості.

«Ми вже маємо практичні результати реалізації спільних проектів з розвитку космодрому «Алкантара-Циклон-4» та з підготовки до будівництва у Бразилії заводу з виробництва інсулінів української технології, спільного випуску препаратів у боротьбі з захворюванням на СНІД», - зазначив він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
2720 грн.
166