Бразильські і німецькі дипломати зустрілися в Нью-Йорку з невеликою групою представників Латинської Америки та європейського уряду розглянути проект резолюції ООН, який сприятиме просуванню права недоторканності приватного життя в Інтернеті, закріпленого в Міжнародному пакті про політичні і громадянські права", пише американський журнал Foreign Policy.
Дане рішення було прийнято після того, як Німеччина заявила, що Агентство національної безпеки США могло прослуховувати телефон канцлера Німеччини Ангели Меркель з 2009 року. У вересні стало відомо про можливе електронне стеження за президентом Бразилії Ділмою Роуссефф. Таким чином, саме Німеччину і Бразилію найбільше обурили повідомлення про шпигунство США.
Спільна ініціатива такого роду зроблена вперше. Німеччина і Бразилія планують до кінця цього року винести дану резолюцію на голосування в комітеті ООН з прав людини.
У проекті документа не згадується про викрите Едвардом Сноуденом електронне шпигунство. Однак, зрозуміло, що саме ці викриття створили політичну динаміку для виходу на майданчик ООН.
«Це приклад найгірших наслідків викриттів Сноудена. З цієї ями Сполученим Штатам буде дуже важко вибратися, хоча з часом ми це зробимо», - сказав колишній американський військовий чиновник з багатим досвідом роботи в НАТО.
Нагадаємо, прес-секретар Білого дому Джей Карні спростував повідомлення про те, що Агентство національної безпеки (АНБ) прослуховувало мобільний телефон канцлера Німеччини Ангели Меркель.