У «Грінпісі» назвали наклепом і фабрикацією доказів повідомлення російських правоохоронних органів про виявлення незаконних наркотичних речовин на затриманому Росією судні «Арктик Санрайз».
«Будь-які заяви, що на кораблі знаходилися заборонені наркотики - наклеп», - йдеться в повідомленні «Грінпіс», розміщеному на сайті організації.
У «Грінпісі» припустили, що представники СК РФ говорять про медикаменти, які судна «Грінпіс Інтернешнл» за законом зобов'язані зберігати на борту».
«На борту суден Грінпіс існує дуже сувора політика щодо вживання наркотиків, і тому слід ставитися з підозрою до будь-яких тверджень про те, що було знайдено щось інше, крім медикаментів. Перед відходом з Норвегії в Печорське море, норвезька влада обшукувала корабель з собаками. Це стандартна процедура. Закони в Норвегії одні з найсуворіших у світі, тому нічого протизаконного на кораблі знайти не могли, оскільки нічого нелегального там не було», - наголошується в повідомленні.
Там зазначається, що «на судні знаходився кваліфікований лікар з більш ніж десятирічним досвідом роботи в російських лікарнях; деякі медичні витратні матеріали зберігаються в сейфі, і тільки капітан і лікар мають до них доступ», передає «Інтерфакс-Україна».
«Нам відомо, що сейф був зламаний під час огляду судна. Ми можемо припустити, що маються на увазі саме ті медикаменти, що були в сейфі», - зазначає «Грінпіс».
«Арктик Санрайз» - суверенна територія Королівства Нідерланди і є суб'єктом голландського права. Ходити під прапором Нідерландів без належного медичного забезпечення незаконно», - йдеться в повідомленні.
«Грінпіс припускає, що заяву Слідчого комітету створено для того, щоб відвернути увагу від зростаючого у всьому світі обурення у зв'язку з арештом активістів», - зазначають в екологічній організації.
У Твіттері прес-служба «Грінпісу» в середу зробила ще більш жорстку заяву.
«Норвезька митниця вважається однією з найбільш строгих у світі. В країні існують жорсткі правила щодо провезення легких наркотиків на борту судна «Грінпіс». Будь-які звинувачення в провезенні незаконних наркотичних речовин - фабрикація доказів», - заявили екологи.
Як раніше повідомляв ForUm, слідчі можуть скорегувати звинувачення фігурантам справи про НП на «Прирозломній» з урахуванням того, що на судні активістів знайшли наркотики.
Нагадаємо, 20 вересня судно Arctic Sunrise з багатонаціональною командою з 30 осіб було затримано російськими прикордонниками в Печорському морі. Екологи намагалися протестувати проти видобутку нафти на платформі «Прирозломна».
Судно було відконвойоване в Мурманськ. Мурманський суд обрав тоді арешт на два місяці як запобіжний захід для 22 з 30 членів команди Arctic Sunrise. Решті було продовжено термін затримання.
29 вересня Ленінський районний суд Мурманська заарештував на два місяці всіх 30 екологів. Серед них - українець Руслан Якушев, який працював коком на судні.
Захист Якушева подав апеляцію на рішення Мурманського суду про його арешт.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом