Спорт

Україну можуть позбавити трьох очок у відборі на ЧС з футболу

Збірну України з футболу можуть позбавити трьох очок в турнірній таблиці відбірного турніру Чемпіонату світу з футболу-2014 через заворушення уболівальників під час проведення гри Україна - Сан-Марино 6 вересня у Львові.

Про це повідомив сьогодні під час «круглого столу» Football is life віце-президент Федерації футболу України Сергій Стороженко.

Зокрема , Стороженко повідомив , що 11 вересня ФФУ отримала листа від ФІФА , в якому йдеться , що на матчі Україна - Сан-Марино був присутній представник контролюючого органу FARE, який зафіксував численні порушення з боку українських фанатів.

Зокрема , під час гри представником FARE були помічені банери із зображенням логотипу дивізії «СС- Галичина», а також розтяжки з цифрою 88 , що означає фашистське вітання «хайль, Гітлер», повідомляє «УНІАН».

Також фанати були помічені у расистських образах на адресу гравця збірної України Едмара (натуралізований бразилець. - Ред.) і численні підкидання руки в нацистському вітанні.

Все це, за словами Стороженка, може призвести до максимального покарання у вигляді позбавлення команди трьох очок, проведення наступного матчу без глядачів і великого грошового штрафу.

Сторож зазначив , що у ФФУ не знали про приїзд інспектора FARE на цей матч. Разом з тим він підкреслив , що на даний момент справа тільки розглядається , і можливі рішення будуть прийняті пізніше.

На даний момент ФФУ прийняла рішення розпочати продаж квитків на найближчу гру відбору до ЧС-2014 проти збірної Польщі, яка відбудеться у жовтні у Харкові. Стороженко зазначив, що на гру подано заявок на більш ніж 240 тисяч квитків, що багаторазово перевищує місткість стадіону в Харкові.

Нагадаємо , матч Україна - Сан-Марино відбувся 6 вересня у Львові і завершився з рахунком 9:0 на користь української команди.

18 вересня перший віце-президент Федерації футболу України Сергій Стороженко офіційно заявив про те, що Міжнародна федерація футбольних асоціацій відкрила дисциплінарну справу проти збірної України.