Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів створити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору.

Як повідомляє сайт Глави держави, відповідно до Указу «Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні» Кабмін має забезпечити розробку та затвердити у місячний строк план відповідних заходів.
 
Так, має бути передбачено проведення 23 листопада, в День пам'яті жертв голодоморів, траурних заходів у Києві, зокрема на території Національного музею «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні», а також жалобних заходів у інших населених пунктах України за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості.
 
У населених пунктах повинні пройти тематичні виставки архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури, а також виступи творчих колективів, діячів культури та мистецтв.
 
Крім того, у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури мають відбутися заходи, присвячені пам'яті жертв голодоморів в Україні.
 
Також уряд має вжити в установленому порядку заходів щодо прискорення спорудження у Вашингтоні пам'ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років та забезпечити за участю Національної академії наук України підготовку і реалізацію програми досліджень теми голодоморів першої половини XX століття в Україні (голодомору 1932-1933 років в Україні, голодоморів 1921-1922 років та 1946-1947 років в Україні).

Янукович також ухвалив 23 листопада на території України приспустити Державний прапор України, обмежити проведення розважальних заходів, внести відповідні зміни до програм радіо і телебачення.
 
Раді міністрів Криму, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям доручено розробити та забезпечити виконання регіональних планів заходів у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років, зокрема, забезпечити покладання у День пам'яті жертв голодоморів траурних вінків і композицій з житніх і пшеничних колосків до пам'ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів, вшанувати пам'ять померлих хвилиною мовчання, забезпечити проведення інших жалобних заходів, належний благоустрій місць поховань жертв голодоморів.
 
Міністерству закордонних справ доручено забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України у 2013 році заходів у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні, вжити заходів з метою організації тематичних виставок у приміщеннях парламентів, урядових установ іноземних держав, міжнародних організацій.
 
Також МЗС має забезпечити залучення до участі в офіційних заходах, які проводитимуться в Україні, представників дипломатичного корпусу іноземних держав, акредитованих в Україні; сприяти представникам української громадськості за кордоном у проведенні заходів пам'яті жертв голодоморів в Україні.
Державному комітету телебачення і радіомовлення Янукович доручив сприяти широкому висвітленню в державних засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з 80-ми роковинами Голодомору.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1560 грн.
363