Президент України Віктор Янукович подякував президенту Польщі Броніславу Коморовському і президенту Словацької Республіки Івану Гашпаровичу за підтримку в питаннях енергетичної безпеки. Про це Глава держави сказав під час спільної прес-конференції після завершення засідання президентів «Вишеградської четвірки» і України в місті Вісла, повідомляє прес-служба Президента.

«Ми задоволені цією співпрацею», - сказав Янукович, коментуючи питання енергетичної безпеки, що обговорювалися під час зустрічі.

«Диверсифікація поставок газу, яка буде в Україні, в цілому сприятиме економікам наших країн», - сказав Президент.

У свою чергу президент Польщі зазначив, що під час зустрічі йшлося про підписання меморандуму про створення газового ринку країн «Вишеградської четвірки». «Це важливо з точки зору енергетичної безпеки наших держав, а також з точки зору дешевої покупки енергоносіїв. Це цікавий досвід і з точки зору ситуації України у питаннях енергетичної безпеки і транспортування газу», - сказав Коморовський.

Як раніше повідомляв ForUm, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький розраховує, що Україна зможе отримувати не менше 30 мільярдів кубометрів газу за реверсними маршрутами з Європи.

З 1 листопада 2012 р., коли «Укртрансгаз» розпочав здійснювати прийом газу в реверсному режимі, по 1 червня 2013 р. загальний обсяг надходження природного газу з Польщі та Угорщини орієнтовно склав 420 млн куб. м.

«Укртрансгаз» проводить переговори з компаніями Eustream (Словаччина) і СНТГН Трансгаз (Румунія) про можливість подачі природного газу з території Словаччини та Румунії в ГТС України.

15 травня 2013 р. Україна почала тестовий імпорт газу зі Словаччини. Поки що в звичайному режимі імпорт газу зі Словаччини не розпочатий.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький зазначив, що інформація про блокування російським газовим монополістом «Газпромом» поставок газу в Україну через Словаччину «певною мірою» вірна.

У Росії заявляли, що схеми, організовувані Україною щодо отримання газу в Європі, нагадують шахрайські.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

196