Президент України Віктор Янукович підписав Указ «Про проведення в 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав».

Таке рішення Глава держави прийняв на підтримку ініціативи ветеранської громадськості з числа учасників бойових дій на території інших держав, яких в Україні сьогодні проживає близько 270 тисяч чоловік, зазначив заступник глави Адміністрації Президента України Сергій Ларін, повідомляє прес-служба Президента.

Як відомо, 15 лютого наступного року виповнюється 25 років з часу виведення військ колишнього СРСР із Республіки Афганістан, у бойових діях на території якої взяли участь понад 160 тисяч солдатів і офіцерів з України. Життя 3280 наших співвітчизників забрала та війна. Понад 8 тисяч мають поранення, понад 6 тисяч стали інвалідами.

«Підписання Главою держави акта про оголошення в Україні 2014-го Роком учасників бойових дій на території інших держав свідчить про значну увагу Президента до вирішення проблем учасників локальних війн і військових конфліктів, насамперед до ветеранів-« афганців». Це категорія людей, які в мирний час пройшли крізь пекло війни і сьогодні беруть активну участь у будівництві держави», - сказав Ларін.

З урахуванням зазначеного, уряду і місцевим державним адміністраціям доручено вжити заходів щодо підвищення рівня соціального захисту та медичного обслуговування учасників бойових дій на території інших держав, сімей загиблих та померлих учасників таких бойових дій.

Указом також передбачено доручення центральним і місцевим органам влади щодо проведення урочистостей та заходів меморіального характеру в пам'ять полеглих, які виконували військовий обов'язок на території інших держав.

Як зазначив Ларін, Президент доручив приділити велику увагу патріотичному вихованню підростаючого покоління на героїчних прикладах старшого покоління, а також проведенню військово-спортивних та культурно-мистецьких акцій.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
2299 грн.
271