«Це абсолютно правильне рішення. Якщо подивитися на розміри середньостатистичних готівкових розрахунків, то вони не більше від тієї граничної суми, які встановив Національний банк. Люді, які роблять покупки на суму понад 150 тисяч, вже зараз, як правило, користуються для розрахунку послугами банків, наприклад, за допомогою пластикових карт. Своїм рішенням Нацбанк стимулює створення більш цивілізованої форми розрахунків», - сказав банкір.
Говорячи про можливу реакцію людей на дане обмеження, Гриджук зазначив, що рядові громадяни його навіть не помітять. За його словами, вже зараз значна частина великих покупок відбувається за допомогою пластикових карт або переказу коштів зі свого банківського рахунку. Як зазначив банкір, за його спостереженнями сьогодні середня сума розрахунку пластиковою карткою в торгово-сервісній мережі становить близько 3 тис. грн, що свідчить про те, що люди вже зараз активно використовують банківський «пластик».
Тому після того, як люди звикнуть до нинішнього обмеження у розмірі 150 тис. грн, цю планку можна буде поступово знижувати, сподівається Гриджук. Він зазначив, що обмеження, встановлене в Україні, і так досить високе, якщо порівнювати з країнами заходу. Наприклад, у Європі неможливо зробити покупку за готівку на суму більш ніж 500-2000 євро, залежно від країни.
«Я очікую, що дане рішення НБУ призведе до надходження додаткових коштів у банківську систему. Тим більше, що інфраструктура фінансового ринку України сьогодні настільки розвинена, що введення обмежень на готівкові розрахунки не призведе до будь-яких труднощів»,- впевнений Гриждук.
Нагадаємо, після декількох місяців обговорення з фінансистами та експертами Національний банк України прийняв рішення встановити граничну суму на готівкові розрахунки у розмірі 150 тис. грн. Дорожчі покупки повинні бути оплачені «безготівкою» - за допомогою банківської пластикової карти або переведені з особистого рахунку покупця.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом