Урочисте святкування 68-ї річниці перемоги у Другій світовій війні почалося в столиці рано. О 8.30 на Майдані Незалежності та Хрещатику вже зібралися глядачі.
О 9.00 почалося офіційне торжество.
Приймав ходу міністр оборони України Павло Лебедєв.
Було піднято Державний прапор України. Пролунав Державний гімн.
Відразу ж після цього почалася військово-історична хода Хрещатиком. Прокрокували в парадному строю військово-духові оркестри.
Також Хрещатиком пройшли реконструктори, одягнені у військову форму часів Другої світової, і радянська військова техніка тих часів: танк Т-34, бронетранспортери, бронеавтомобілі та ін.
Після невеликого параду кияни та гості столиці традиційно привітали ветеранів - дарували їм квіти і дякували за мир.
Ветерани ж з радістю приймали вітання і ділилися почуттями.
«Я відчуваю радість перемоги. Велику радість. Перемога дуже важко далася. Поважати, шанувати треба ветеранів. Нас залишилося мало - одиниці», - розповів ForUm'у Олексій Степанович.
«Я партизан-підпільник, командир загону з Кривого Рогу. У нас там лісів немає. Ми готувалися воювати на Чернігівщині. Знаєте, говорили, що цього року параду не буде. А він був, техніка пройшла. Це наші машини! Я дуже радий сьогодні», - поділився Віктор Іванович.
«Я не воювала - була медичною сестрою. Війну не забути ніколи. Донині сниться, як в курінь з гілок вносять і вносять поранених, майже мертвих... Сьогодні тільки одне можна побажати: щоб ніхто і ніколи не пережив того, що тоді було» - додала Олена Іванівна.
«День сьогодні урочистий, пам'ятний. Я дуже добре пам'ятаю початок війни. Мені було 11 років. І всі чотири роки страждань я теж пам'ятаю. Я сиротою залишився. Убили маму, перебили половину роду. Не дай Бог, щоб це повторилося», - ледве стримуючи сльози, розповів Олексій Іванович.
«Це мій батько. Він три війни провоював. Він любив приходити на Майдан 9 Травня, і брав мене з собою. Його вже немає, тепер я замість нього, сам. Точніше ні, не сам - з батьком. Шкода, що можу тепер прийти тільки з його фото. У День Перемоги раніше було веселіше. Стариків вже немає. Ми, діти ветеранів, сьогодні самі старики. Мені вже 65 років», - поскаржився Володимир Петрович.
Також традиційно урочисто святкували 9 Травня у столичному Парку слави і меморіальному комплексі «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр.». Президент України Віктор Янукович взяв участь у покладанні квітів до Могили невідомого солдата і привітав українців.
А біля пам'ятника Батьківщині-Матері пройшла церемонія запалювання Вогню слави
І покладання гірлянди Військової слави «Вклонімося великим тим рокам!».
Ну і, звичайно, яке святкування без концерту. І на Майдані Незалежності, і на території Музею історії ВВВ, і по всій столиці були встановлені сцени, звідки до вечора звучали військові пісні.
Гостей столиці і киян частували «польовою кашею» і «фронтовими ста грамами».
Їхнє місце зайняли діти. Вони вимагали купити їм безкозирки і радісно дерлися по військовій техніці.
«Ми прийшли, тому що сьогодні День Перемоги. Це коли Велика Вітчизняна війна закінчилася», - розповіли сестрички-киянки Настя та Аліна (3 і 7 років).
«Я з Москви. Мені в Україні дуже подобається, я віночок попросила маму купити. У Києві дуже красиво і яскраво святкують День Перемоги. Це день, коли наші прадіди перемогли на війні», - поділилася дев'ятирічна Ліза.
Завершилося святкування Дня Перемоги у Києві вже традиційним феєрверком.
Юлія Артамощенко, фото Віктора Ковальчука, Максима Требухова,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом