Новий проект Конституції України буде готовий до кінця травня, а серед пропозицій обговорюється скорочення кількості депутатів до 300 і двопалатний парламент. Про це сказав екс-Президент України, голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук, пише «Сегодня».

«Ми у вівторок розглянули і затвердили перший варіант підготовлених змін до Конституції, вирішили створити робочу групу, щоб уже разом привести всі пропозиції до одного стилю, щоб не перетікали одні думки з розділу у розділ. У 10-х числах, як травневі пройдуть, розглянемо знову їх на оргбюро і, думаю, вже розішлемо новий проект Конституції і презентуємо його 20-25 травня», - зазначив він.

У той же час, на запитання, що зміниться, Кравчук відповів, що робота над Конституцією - одна із найскладніших, і виявилася складнішою, ніж він передбачав. «Там пропонується кілька новел, доповнення до тексту, потрібно прописати у новій Конституції судову реформу, реформу правоохоронної системи, додадуться нові розділи: наприклад, про охорону Конституції», - сказав колишній Президент.

Також, повідомив він, прописана буде відповідальність за недотримання Конституції посадовими особами, «тому що вона не повинна бути як заклинання, коли її ніхто не виконує».

Кравчук зазначив, що серед пропозицій обговорюється скорочення числа депутатів - до 300, а також двопалатний парламент. «Це не просто словесні пропозиції, але це ще не затверджено. Хоча мені здається, не так уже й важливо, скільки палат у парламенті. Є країни з однопалатним парламентом, є з двопалатним. Все залежить не від кількості палат, а від складу парламенту і його відповідальності: прийшли люди в парламент працювати для народу чи використовувати народ», - сказав він.

За словами екс-Президента, Конституційна асамблея також розгляне питання про конституційність закону про референдум: про те, чи можна міняти на ньому Конституцію.
«Шестеро членів Асамблеї подали таку заяву, тому ми не можемо ігнорувати це питання. Але Конституційна асамблея діє згідно з положенням і статутом, а він не дає нам права такої оцінки, інакше виходить, що ми переймаємо повноваження Конституційного Суду», - підкреслив Кравчук.

Він вважає питання зміни Конституції на референдумі неоднозначним. «Зміни Конституції, згідно з 13-м розділом, це компетенція парламенту. Тобто зміна Конституції на референдумі не передбачена самою ж Конституцією. Але тут виникає питання: от ми зміни підготували, їх схвалила Венеціанська комісія, Рада Європи, Президент подає проект до парламенту, а він не може прийняти їх. Адже ви самі розумієте, що цей парламент її не прийме. Що тоді робити українському народу, якщо парламент у бійках забув про Україну? Для цього і прийняли закон про референдум. Якщо парламентська криза не дає можливості прийняти Конституцію нову, її прийме народ. А зміни потрібні обов'язково: про це говорить і Венеціанська комісія. У нас дуже багато колізій в Основному Законі», - сказав Кравчук.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав указ «Про Конституційну асамблею» 17 травня 2012 року. Згідно з документом, Конституційна асамблея - спеціальний допоміжний орган при Президентові України.

Голова асамблеї, перший Президент України Леонід Кравчук повідомив, що Конституційна асамблея планує в березні оприлюднити концепцію внесення змін до Основного Закону.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1560 грн.
509