Білорусь підтримує будівництво газопроводу «Ямал-Європа-2», який проходитиме через територію республіки.

Про це сьогодні заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко, відповідаючи на запитання парламентаріїв після звернення з посланням до білоруського народу і Національних зборів.

«Що стосується Білорусі, то ми - руками-ногами "за", оскільки це робочі місця, високотехнологічний проект, для якого є все, починаючи від фундаментів, компресорних станцій, виробничих площ, які готувалися на дві нитки. Що стосується Польщі, то там один говорить одне, інший - інше, третій - третє. Але якщо Росія почне будувати «Ямал-Європа-2», на чому я постійно на всіх переговорах наполягав, ми будемо активними сподвижниками, учасниками цього будівництва», - підкреслив Лукашенко, повідомляє «УНІАН».

Він констатував, що для Білорусі цей проект вкрай вигідний.

«Ми гарантуємо, що при будь-якій владі будемо оберігати і підтримувати об'єкти в нормальному стані, тому що нам це вигідно. Росіяни це побачили, тому й прийняли подібне рішення. Домовляться з поляками - завтра почнемо будувати», - заявив президент Білорусі.

Нагадаємо, 3 квітня президент Росії Володимир Путін доручив «Газпрому» опрацювати питання будівництва в обхід України газопроводу «Ямал-Європа-2» через Білорусь.

Через Ямальський газопровід, що проходить через територію Білорусі та Польщі до Німеччини, росіяни щорічно можуть поставляти близько 33 млрд кубометрів газу.

4 квітня в Санкт-Петербурзі «Газпром» і польсько-російська компанія «Європол Газ» підписали меморандум про взаєморозуміння за проектом будівництва газопроводу «Ямал-Європа-2» потужністю не менше 15 млрд куб. м газу на рік. Техніко-економічне обґрунтування проекту має бути підготовлено протягом шести місяців.
Пропозиції «Газпрому» передбачають будівництво газопроводу на території Польщі від білоруського кордону до Словаччини.

5 квітня прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада не підтримує ідею будівництва ще одного газопроводу в обхід України, який міг би проходити через територію Польщі в рамках проекту «Ямал-Європа-2». За його словами, Польща не зацікавлена ​​в додаткових поставках газу з Росії, оскільки хоче зменшити свою енергетичну залежність від росіян.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

294