Україна активно співпрацює з Японією та Іспанією за механізмами Кіотського протоколу для реалізації інноваційних проектів в країні. Про це міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков заявив на прес-конференції, передає кореспондент ForUm`у.
За словами чиновника, це відбувається шляхом продажу квот на викиди парникових газів з подальшим використанням отриманих коштів на придбання сучасних енергоефективних технологій та обладнання. Так, станом на 1 квітня з Японією за договорами продажу одиниць встановленої кількості (ОВК) погоджено 536 проектів цільових «зелених» інвестицій у 24 регіонах України на загальну суму 3813,5 МЛН грн. Очікуваний ефект від реалізації всіх цих проектів - річне скорочення викидів парникових газів на 116,9 тис. т у СО2-еквіваленті, тобто до 30% по кожному з об'єктів.
Більшість проектів стосується соціальної сфери і направлена на зниження споживання паливно-енергетичних ресурсів, на поліпшення соціально-побутових умов населення, уточнив міністр. Наприклад, це капітальний ремонт (теплосанація) соціальних об'єктів - утеплення фасадів і дахів, заміна вікон і дверей, переважно в освітніх і установах охорони здоров'я майже всіх регіонів. На сьогодні профінансовано робіт на 571 млн грн, у т.ч. утеплено 757,5 тис. м2 фасадів і 66 тис. м2 дахів, замінено 187,6 тис. м2 вікон і зовнішніх дверей.
У плані «зелених» інвестицій із залученням японських технологій показові такі великомасштабні проекти, як комплексна модернізація вагонів метрополітену в Києві з впровадженням асинхронної тяги (985 млн грн), оновлення автопарку МВС за рахунок авто з гібридною силовою установкою (380,7 грн), реконструкція теплопостачання мікрорайонів «Сонячний» і «Будівельник» у м. Горлівка (149,7 млн грн), будівництво очисних споруд на шахті ім. Войкова (96,5 млн грн), підкреслив глава Мінекології.
Андрій Боярунець,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом