Компанія Ostсhem Дмитра Фірташа, який володіє в Україні всіма потужностями з випуску аміачної селітри, ініціювала продовження до 2018 р. антидемпінгових мит на імпорт цього продукту з Росії, повідомила газета «Капітал» з посиланням на джерело в Міністерстві економічного розвитку.

Діючі сьогодні антидемпінгові мита були введені в червні 2008 р. строком на 5 років. Ставка складає 11,91%, за винятком селітри смоленського «Дорогобужа» (9,76%) і «Мінерально-хімічної компанії «ЄвроХім» (0%).

Після введення мит частка селітри з Росії на українському ринку скоротилася з 35% в 2008 р. до 11,1% в 2012 р.

Черкаський «Азот», «Сєверодонецьке об'єднання «Азот», «Стирол» і «Рівнеазот», які належать Фірташу, за інших рівних не можуть витримати в Україні конкуренцію з російськими компаніями, які використовують дешевший газ, що займає в собівартості добрив від 60% до 90%: російські хіміки отримують його по $130 за 1 тис. куб. м, українські - по $430.

Основний постачальник селітри в Україну-МХК «ЄвроХім» - вважає, що Ostсhem може тільки ініціювати продовження чинних мит, тому не побоюється за свої поставки - ще в 2009 р. вона в суді довела незаконність мита і добилася для себе його скасування.

У 2008 р. українські хіміки домоглися введення мит, аргументуючи їхню необхідність тим, що частка поставок із Росії зросла до 30% ринку. На цей раз Ostсhem спробує довести наявність цінового демпінгу, який, на думку компанії, мав місце за останні кілька років.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1560 грн.
168