Сьогодні на розгляд уряду виноситься питання про підвищення зарплат. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров у вступному слові на засіданні Кабінету Міністрів, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Прем'єр-міністр підкреслив, що в 2012 році посадові оклади працівників бюджетної сфери переглядалися шість разів поспіль, і таку політику уряд продовжує.

«За дорученням Президента України, після тривалих консультацій з профспілками, сьогодні на розгляд уряду виноситься рішення щодо чергового підвищення з 1 січня поточного року розміру першого тарифного розряду ЄТС. Відповідно підвищаться всі посадові оклади працівників бюджетної сфери. Одночасно ми продовжуємо відновлення диференціації в оплаті праці працівників по 1-5 тарифних розрядах Єдиної тарифної сітки. Зрівнялівки більше не буде», - повідомив Азаров.

Він повідомив, що в цілому підвищення отримають майже 3,5 млн працівників освіти, культури, охорони здоров'я, соціальної сфери та інших бюджетних галузей.

При цьому прем'єр-міністр особливо звернув увагу всіх працівників бюджетної сфери, що вони отримають перерахунок за січень-березень цього року, виходячи з нових розмірів посадових окладів.

Наприклад, посадовий оклад провідного бібліотекаря і вчителя вищої категорії збільшиться на 167 гривень у порівнянні з окладом, встановленим раніше, лікаря-терапевта вищої категорії - на 179 гривень.

Фактичне збільшення буде ще вищим, адже практично всі працівники бюджетної сфери мають надбавки і доплати до посадового окладу: за вислугу років (від 10 до 30%), за складність і напруженість у роботі (до 50%), за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників, за суміщення професій (посад) (до 50%), за науковий ступінь (15%, 25%), за класне керівництво (до 20%), педагогічним працівникам 20% за престижність праці, бібліотечним працівникам за особливі умови роботи - 50% і т.д.

Крім того, з метою підвищення рівня мотивації до праці працівників системи екстреної медичної допомоги з 1 жовтня 2013 року їм встановлюються дві надбавки: за особливі умови праці та за особливий характер праці - у розмірі до 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) кожна. Також раз на рік їм буде виплачуватися матеріальна допомога в розмірі одного посадового окладу (ставки заробітної плати) для вирішення соціально-побутових питань.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр Микола Азаров в Україні ні про яке зниження заробітної плати в бюджетній сфері не може бути й мови.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

728