Цього року почнеться будівництво нової гілки метрополітену, яка з'єднає правий берег Києва з Троєщиною. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив голова КМДА Олександр Попов під час виїзної наради на пересадочному вузлі станції швидкісного трамваю на Троєщині.
«Вирішення проблем транспортної схеми на Троєщину - це одне з найактуальніших питань Києва. Сьогодні Президент, уряд, міська адміністрація узяли дуже швидкий темп у вирішенні даної проблеми. По-перше, ми впевнено йдемо до того, що цього року почнеться будівництво нової гілки метрополітену, яка буде обслуговувати лівий берег - Троєщину. Ми почнемо організовувати будівельний майданчик, а потім почнемо будувати нову станцію метро цієї нової гілки. Початок будівництва розпочнеться вже в найближчі місяці», - заявив Попов.
За його словами, будівництво розпочнеться з правого берега. «Ми починаємо будувати на правому березі. Потрібно, як мінімум, три станції, щоб було перетинання з усіма іншими лініями метрополітену. Тому через 2,5-3 роки перша станція з'явиться», - зазначив він.
Нова гілка, за словами голови КМДА, включатиме 12 станцій, але не виключено, що в результаті будівництва буде додано ще 1-2. «Кінцева станція може бути в Жулянах. Серед проміжних станцій, і яка вже точно визначена, - це Залізничний вокзал. Також за маршрутом на правому березі будуть контакти з іншими станціями. На Троєщині останньою станцією буде «Милославська», де і буде побудовано депо», - зазначив Попов.
Він повідомив, що бюджет проекту будівництва нової гілки метрополітену складає приблизно 16 млрд грн. Зараз, за його словами, завершуються роботи щодо визначення варіантів стабільного фінансування цього проекту. «20 березня «Внешэкономбанком» Росії, який виграв конкурс у тендері і розробляє схему фінансування будівництва, відзвітує щодо цього етапу роботи. Крім цього міська влада пропонує також свій варіант фінансування, і найближчим часом планує представити його прем'єр-міністру», - заявив голова КМДА.
«Ми пропонуємо, щоб, визначившись з варіантом фінансування, паралельно прийняти зміни в закон України «Про бюджетний кодекс», в якому та частина ресурсів, яка зараз у Києва вилучається до державного бюджету, а це 50% ПДВ, поверталася в місто на будівництво четвертої гілки метрополітену. Це 8 млрд грн на рік. І якщо навіть це буде 3-4 млрд на рік, це дасть нам можливість все таки мати чіткий ресурс після повернення тих коштів, які ми залучимо на будівництво, і таким чином проект буде скомпонований повністю: від початку його фінансування і до закінчення, з розумінням того, як ми ці гроші повертаємо. На сьогодні у нас є повне розуміння, як цей механізм може запрацювати», - підсумував Попов.
Як раніше повідомляв ForUm, Кабінет Міністрів скоротив на 220 млн гривень фінансування будівництва метрополітену до столичних житлових масивів Троєщина і Теремки, повідомляє прес-служба уряду.
Тетяна Мацур,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом