Після вчорашнього дощу погода піднесла жителям столиці неприємний сюрприз - вдарив мороз, і дороги покрилися кригою. Не підготовлені до такого повороту подій, кияни швидко дріботіли по тротуарах, намагаючись скоріше добратися до безпечних ділянок. Однак вдавалося це далеко не всім. Багато людей просто падали під час виходу з транспорту і магазинів, на сходах переходів, на слизьких спусках...
 
Як розповіла ForUm'y прес-секретар Головного управління охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації Ганна Заєць, тільки за 21-е січня в столичні травмпункти вже встигли звернутися 579 осіб (544 дорослих і 35 дітей). Всього було госпіталізовано 57 дорослих і троє дітей.
 

У зв'язку зі сформованою ситуацією прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив організувати роботу з усунення небезпеки для транспортних засобів і населення Мінрегіонрозвитку, Міністерству інфраструктури, Держслужбі з надзвичайних ситуацій, Укравтодору, МВС і головам обласних та Київської і Севастопольської міських держадміністрацій.

У свою чергу голова КМДА Олександр Попов заявив, що міська влада має намір невідкладно мобілізувати всі наявні людські й технічні ресурси для боротьби із наслідками негоди, а також звернувся до керівників київських підприємств, установ та організацій з проханням забезпечити посипання прибудинкових і прилеглих до об'єктів соціальної інфраструктури територій .


Як повідомили ForUm'у в прес-службі КП «Київавтодор», для боротьби з ожеледицею було задіяно 327 одиниць техніки. «Щодоби використовується більше 2 тисяч тонн посипних матеріалів, а близько 460 осіб зараз розчищають дороги і тротуари вручну», - запевнили нас.
 
 

Але кореспонденти ForUm'у вирішили особисто перевірити, як у Києві «б'ються» з підступною ожеледицею.


«Приватники» справді посипають дорогу піском і сіллю, але тільки на прилеглих до їхніх підприємств територіях.
 

А «нічийні» ділянки зазвичай залишаються в крижаному полоні.
 
 
 

Це вулиця Терещенківська у центрі міста. Самотній чоловік у чорному намагається розбити крижану кірку.
 

Та перехожим все таки важко, особливо це стосується людей похилого віку.
 
 

Жалісливі кияни приходять на допомогу тим, кому зовсім важко.
 

Втім, не солодко в таку погоду і молоді.
 
 

Особливо складно подолати придорожні крижані брили, які «ростуть» після розчисток проїжджої частини.
 
 

Як бачимо, прибирати ці величезні брили ніхто й не поспішає. Особливо, якщо «айсберги» застрягли у дворах.
 

Київ відомий своїми крутими спусками і підйомами, до яких місцеві жителі вже давно звикли. Однак долати їх в таку погоду – справжнє випробування.
 
 

Провідний спеціаліст по роботі із ЗМІ ДержНС столиці Ірина Завдов’єва розповіла ForUm'у, що поки ожеледиця не призвела до великих НП, але два неприємні випадки, пов'язані з автомобілями, були. «Вчора о 18:00 на проїжджій частині дороги по вул. Академіка Бутлерова вантажівка застрягла в сніговому заметі. Рятувальники прикріпили до транспортного засобу лебідки і витягли його на розчищену рівну дорогу. А другий випадок був уже сьогодні о 8:00. У річку, що знаходиться на вул. Бальзака, в'їхав автомобіль Toyota Land Cruiser. Рятувальники знову ж таки за допомогою лебідки відбуксирували транспортний засіб на берег», - повідомила вона.
 

Тим часом, співробітники столичної ДАІ за минулу добу зафіксували чотири ДТП (з яких дві - наїзди на пішохода), у результаті постраждали чотири людини. Крім того, даішники «впіймали на гарячому» 62 пішоходів-порушників.
 

Також у зв'язку з погодними умовами столична ДАІ з 22 січня ввела односторонній рух на двох центральних вулицях Києва - Рибальській (від вулиці Московської до вулиці Гусовського) і Панаса Мирного (від площі Печерської до вулиці Московської).


Але і з водіїв відповідальність ніхто не знімає, нагадують у ДАІ, і закликають водіїв бути максимально обережними.
 

Погулявши вкритими кригою вулицями міста, ForUm радить своїм читачам: на комунальні служби сподівайтеся, але і самі гав не ловіть. Взувайте зручне взуття, будьте обережними на слизьких сходинках підземних переходів і при виході з наземного транспорту, остерігайтеся бурульок. По можливості відмовтеся від водіння автомобіля в період ожеледиці і допомагайте людям похилого віку переходити дорогу.
 
 
 

Аліна Єремеєва, Анастасія Піка, Тетяна Мацур, Тетяна Григор’єва,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

653