Законопроект про встановлення граничної суми готівкових розрахунків посприяє детінізації економіки України. У такій думці зійшлися українські експерти.

«Сучасні тенденції розвитку банківських систем різних країн, заходи міжнародних організацій по боротьбі з тіньовою економікою і уряду по боротьбі з корупцією і «брудними грошима» свідчать про необхідність активізації використання безготівкових розрахунків у фінансово-економічній діяльності фізичних та юридичних осіб. Переведення розрахунків у площину безготівкових забезпечить введення фінансових ресурсів суб'єктів національної економіки до банківської системи держави, полегшить механізм управління ресурсами, обмежить розвиток тіньового сектора», - вважає кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів Київського національного торговельно-економічного університету Галина Кучер.

У той же час, на її думку, окрім обмеження готівкових розрахунків влада повинна ще забезпечити скорочення обороту іноземної валюти в Україні.

«Завдання Національного банку одночасно з підвищенням довіри до національної валюти і забезпеченням виконання ним своїх функцій, проводити політику обмеження участі іноземних валют на національному фінансовому ринку. Використання іноземних валют у національному економічному обороті негативно впливає на розвиток національної економіки та позитивно на економіку країни, валюта якої використовується. Якщо емісійні витрати Федеральної резервної системи для випуску 100 дол. США становлять 19 центів, то решта - це її емісійний дохід. Скільки товарів і продукції можна придбати за 100 доларів США? Тоді виникає питання: хто і кого підтримує, якщо ми використовуємо долари США?», - зазначила фінансист.

Згоден з тим, що прийняття законопроекту про скорочення готівкових розрахунків сприятиме детінізації економіки, завідувач відділу економічної та соціальної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жалило.

«Ця новація стовідсотково сприятиме детінізації торгових операцій і доходів. Тим більше, скорочення обсягів готівки - це загальносвітова тенденція, а Україна, що тяжіє до європейського формату економіки, має надмірно високий рівень розрахунків готівкою. І це треба поправляти. Тим більше, що відповідне обмеження не торкнеться простих українців, а тільки стимулюватиме населення тримати гроші на карточках», - вважає фахівець.

Нагадаємо, що у вересні 2012 року Верховна Рада України дозволила НБУ обмежувати граничні розрахунки готівкою. Також у кінці минулого року екс-глава НБУ, а нині перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов на зустрічі з журналістами повідомив, що рішення про встановлення граничної суми готівкових розрахунків буде прийнято у 2013 році.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

338