До списку з 22 найкрасивіших станцій метрополітену Європи, за версією Daily Telegraph, увійшла станція Київського метрополітену «Золоті ворота», яка була відкрита 31 грудня 1989 року. Про це повідомляє прес-служба КМДА.
Авторський колектив, до якого увійшли легендарні архітектори Жежеріни, утворився в результаті перемоги в конкурсі київських архітекторів. Початковий проект станції, запропонований до початку конкурсу, передбачав створення досить стриманої, утилітарної станції, виконаної в білих тонах. Це рішення було визнано занадто слабким для однієї з центральних станцій метро. Через два тижні був створений новий проект, згідно з яким нова станція мала бути алюзією на храмову архітектуру Київської Русі.
Так, була збільшена висота центрального залу станції, замість пілонів використані порівняно невисокі циліндрові потужні колони, які облицювали білим мармуром. З такого ж мармуру зроблені лекальні капітелі. Біла стеля центрального залу розділена діаметральними мозаїчними смугами зі смальти з цегляними розшивками. У просвітах між смугами встановлено бронзові дворівневі люстри з 12 світловими групами в кожній, покриті орнаментами.
Зведення проходів на платформи підкреслені цегляною окантовкою, між якою мозаїчні реконструкції зображень князів Київської Русі, церков Києва та складних орнаментів. Жодна з цих смальтових мозаїк не повторюється. Таким чином, якщо увійти на станцію «Золоті Ворота» з вулиці і пройти по платформі по ходу годинникової стрілки (спочатку по лівій стороні вперед, а потім по правій назад), заглядаючи в арки, то можна простежити історію стародавнього Києва.
Колійні стіни платформ облицьовані комбінованими елементами з біло-жовтого мармуру, а букви назви станції, розміщені на них, зроблені з ухилом до давньоруського стилю. З боку платформи над капітелями колон зроблені круглі цегляні вставки, в яких розміщені світильники-канделябри, в тому ж стилі, як і люстри центрального залу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом