Національний банк України розраховує на те, що ініціатива про 10% збір з продажу валюти буде розглянута і прийнята на одному з найближчих засідань Верховної Ради. Відбутися це може вже в січні 2013 року. Про це повідомив голова Комітету з протидії недобросовісним валютним операціям Юрій Горшков.

У парламенті вже сформовані профільні комітети, які розглянуть законопроект, у разі необхідності допрацюють його, і, після схвалення відповідними комітетами Верховної Ради, подадуть на затвердження.

«Зміцнення гривні наочно довело, що американський долар аж ніяк не є бездоганним засобом заощадження. На хвилі спекулятивних ігор курс долара піднявся до позначки 8 гривень 40 копійок, зараз він знизився нижче 8 гривень. Ми сподіваємося на прийняття Верховною Радою законодавчого акту про введення збору з продажу іноземної валюти. Це дозволить остаточно припинити спроби спекуляцій валютою», - заявив Горшков.

Нагадаємо, згідно з проектом «Закону про внесення змін до деяких Законів України щодо операцій з іноземною валютою», до переліку платників збору на обов'язкове державне пенсійне страхування пропонується додати фізичних осіб, які здійснюють операції з продажу іноземної валюти за готівкову гривню. Збір буде розраховуватися за офіційним курсом гривні до іноземних валют на день здійснення операції. Ставка збору буде складати 10%.

Цілі законопроекту - збільшення надходжень до Пенсійного фонду України, зниження доларизації економіки та створення правових передумов для збільшення довіри населення країни до національної валюти України.

Введення 10% збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при продажу іноземної валюти за готівкову гривню не створить незручностей для пересічних громадян - не оподатковуватимуться операції з продажу фізособами готівкової валюти за готівкову гривню:

- Під час отримання готівкою суми переказу з-за меж України, якщо перекази не перевищують 150 тис. грн/місяць;

- Під час зняття суми депозиту (і/або відсотків), якщо відповідна сума була на цьому рахунку не менше 30 днів;

- Якщо валюта отримана від операцій з казначейськими зобов'язаннями, облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованими в іноземній валюті, за умови її продажу під час отримання виплат.

«Зростання курсу гривні, яке спостерігається в даний час, є результатом рішучої боротьби Нацбанку з валютними спекулянтами» - додав Горшков.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

241