Національний банк України продовжить політику поступового переходу до гнучкого валютного курсу, тим більше що це передбачено програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це в інтерв'ю газеті «Урядовий кур'єр» (№239 від 26 грудня) заявив міністр економічного розвитку і торгівлі, голова Ради Національного банку Ігор Прасолов.

«Звертаю увагу, що поступовий перехід до гнучкого формування валютного курсу передбачений у програмних документах МВФ. Національний банк твердо дотримується своїх зобов'язань. Протягом останніх трьох років щоденні відхилення офіційного курсу гривні від ринкового не перевищують заявлених у програмі stand-by 2%», - сказав Прасолов, передає «УНІАН».

Разом з тим, він дав зрозуміти, що швидкого переходу до абсолютно гнучкого курсу бути не може, оскільки економіка України значною мірою «доларизована».

«Крім того, є погані приклади, коли економіки, що розвиваються, вводили плаваючий курс, і це було згубно для економіки. Таке практикували Індонезія, Бразилія, Аргентина, коли національна валюта протягом тижня знецінювалася на 30%, а вже до наступної - зміцнювалася на 15-20%. Нічого хорошого це не дає ні економіці, ні пересічним громадянам», - підкреслив міністр.

Нагадаємо, гнучкий валютний курс визначається ринковими чинниками, що діють на валютному ринку. Гнучкий курс часто називають плаваючим.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

237