Всекитайські збори народних представників займуться питанням про посилення законодавства, яке регулюватиме доступ громадян в мережу, повідомляє агентство Сіньхуа.

Запропоновані ініціативи припускають, що для входу в Інтернет китайці повинні будуть надавати провайдерам дані про себе. Очікується, що користувачі мережі зможуть звертатися до провайдерів з проханням вжити заходів проти тих, хто порушує їхні права.

Як зазначає Bloomberg, офіційна газета компартії Китаю Женьмінь Жибао підтримала ініціативу, помістивши на першу шпальту заклик зробити контроль за Інтернетом більш жорстким. Пояснювалося це тим, що люди нібито не хочуть мати справу з «хаотичним Інтернетом».

У 2012 році в Китаї ввели норму, згідно з якою реєстрація в місцевих сервісах мікроблогів дозволяється тільки після повідомлення місцевої влади. На цих сайтах час від часу вводяться нові обмеження, такі, як заборона на пошук за певними словами, передає «Lenta.ru».

Крім того, керівництво Піднебесної блокує доступ до низки зарубіжних ресурсів, таких, як YouTube, Facebook і Twitter. 23 грудня газета The New York Times написала, що Китай заблокував функціонування основних сервісів, які дозволяли обходити цю заборону.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

206