Головною метою Всесвітнього Дня заощаджень є стимулювання ідеї заощадження коштів, а також планування своїх витрат. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході прес-конференції на тему «Підсумки проведення Першого Всесвітнього Дня заощаджень в Україні» заявив виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Сергій Мамедов.

«З 31 жовтня по 30 листопада в Україні пройшов перший Всесвітній День заощаджень. У цьому проекті брало участь близько 20 банків. Основна ідея Дня заощаджень полягає у популяризації самої основи цього процесу. Заощадження – це основа стабільності та основа впевненості не тільки для кожної окремої родини, але й держави у цілому», - сказав він.

Мамедов також зазначив, що якщо проаналізувати банківську систему України та інших країн, наприклад, тієї ж Німеччини, то вони технологічно (процеси зміни ідей, процеси зміни власне структури управління, ризиків бізнесу) практично не відрізняються.

За його словами, єдиною істотною відмінністю є рівень довіри населення до банківської системи.

«Дуже важливо для України порушувати питання і заощаджень, і рівня фінансової грамотності населення для того, щоб кожна людина могла почуватися впевнено. Тому що людина, у якої є заощадження, перебуває у більшому захисті та є більш захищеною», - сказав він.

Мамедов додав, що за цей місяць було відкрито 3495 рахунків. Розмір ставки за депозитами становив 25% у гривні, 10% у доларах і 7% у євро.

Великий ухил робився також на залученні до подібних заходів юних громадян. Вік людей, на чиї імена були відкриті рахунки, коливається від 9 до 51 року.

Найбільш активними регіонами, що взяли участь у Першому Всесвітньому Дні заощаджень в Україні, стали Київ, Крим, Донецьк, Дніпропетровськ, Львів та ін.

Позитивним моментом стало також те, що 75% вкладів були відкриті у гривні.

«Це є позитивом, тому що 75% від загальної кількості були зроблені у гривні. Ми побачили тенденцію, яка була до цього, і в основному вклади були у валюті», - сказав він.

Виконавчий директор НАБУ також зазначив, що, на його погляд, у наступному році до даного проекту долучиться більше 50 банків.

Перший Всесвітній День заощаджень в Україні проходив з ініціативи НАБУ, німецького банку розвитку KfW, який діє за дорученням Міністерства фінансів Німеччини, та за підтримки Національного банку України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

282