У Києві за минулу добу, 11 грудня, до лікарів з приводу ушкоджень, отриманих у результаті ожеледиці, звернулося 509 осіб. Про це повідомляє прес-служба КМДА з посиланням на Департамент охорони здоров'я.
Згідно з повідомленням, із них - 409 дорослих та 100 дітей. Госпіталізовано 28 осіб. Також зафіксовано 4 випадки травм внаслідок падіння бурульок і один випадок обмороження.
Для профілактики травм лікарі Київського центру спортивної медицини рекомендують людям у будь-якому віці постійно займатися фізичними вправами для всього тіла. «Рухи у суглобах повинні виконуватися спокійно, по всіх напрямах з найбільш можливою амплітудою. Тоді несподіване падіння з перерозгинанням тренованих суглобів, перерозтяженням зв'язок і м'язів не приведе до важких пошкоджень», - зазначили фахівці.
Також медики стверджують, що взуття повинне бути з вираженим протектором, зручним, стійким і досить міцно тримати ногу. Під час ожеледиці рекомендується відмовитися від високих підборів та занадто великої платформи.
Крім того, важливу роль відіграє харчування людини. Воно визначає хімічний склад тканин тіла, гнучкість і міць опорно-рухового апарату. Для виконання своєї конструктивної функції кістки, хрящі, суглоби вимагають постійного надходження природних мінералів, вітамінів, поживних речовин.
Найбільше, констатують лікарі, страждають люди похилого віку. Їм радять під час ожеледі без особливої потреби не виходити з дому, а якщо поїздки не уникнути - не поспішати. При виході з транспорту уважно дивитися, куди ступити. При ходьбі слизькими вулицями не тримати руки у кишенях, а у разі падіння необхідно згрупуватися.
У «слизькі» дні краще зовсім відмовитися від алкоголю. Адже багато громадян травмуються саме тому, що перебуває у нетверезому стані. Медики застерігають: вживання слабоалкогольних напоїв - пива, солодких напоїв з додаванням алкоголю - дуже порушує координацію рухів, уповільнює швидкість реакції, що нерідко призводить до травм.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом