У Національному банку України сподіваються, що закон про 10% податок на валютообмінні операції буде прийнятий парламентом найближчим часом.

Про це, як передає кореспондент ForUm’y, заявив у ході «прямої лінії» на тему «Для чого вводити 10% податок на продаж валюти?» голова комітету Національного банку України щодо протидії недобросовісним валютним операціям Юрій Горшков.

Зокрема, голова комітету пояснив, що після доопрацювання у законопроекті передбачений 90-денний перехідний період введення збору з продажу валюти.

За його словами, збільшення цього терміну було змінене з оглядкою на те, що січень – період вихідних і відпусток. Буде правильно, якщо люди не будуть турбуватися, що треба щось вирішувати», - сказав він.

Також він зазначив, що ставка у розмірі 10% влаштовує НБУ, оскільки вона повністю покриє спекулятивну маржу.

«Спочатку не ставилася мета заробити на цьому податку. Початкова мета – захист простих громадян ... , щоб вони не страждали від постійного очікування, психологічного тиску, за допомогою якого спекулянти грають на нервах», - сказав Горшков і додав, що хоча валютними «міняйлами» повинні займатися правоохоронні органи, є підстави вважати, що в Україні це явище буде викорінене.

За його словами, введення 10% збору не призведе до додаткових витрат власників валютних кредитів.

«Це стосується саме обміну валюти на гривні. На тих громадян, хто має валютні кредити, ця ситуація взагалі ніяк не вплине», - підкреслив Горшков.

Він нагадав, що 10% збір не буде платитися з валютних депозитів, які пролежали на рахунках не менше 30 днів, а також податком не обкладатимуть перекази з-за кордону у розмірі не більше 150 тис. грн, операції, доходи від казначейських зобов'язань.

Чиновник підкреслив, що норма про оподаткування обміну інвалюти буде введена раз і назавжди, і нагадав, що такого роду податок діє у різних країнах світу.

Як повідомляв ForUm, за ініціативою НБУ напередодні розглядалася можливість збільшення перехідного періоду введення збору з продажу валюти з 2 місяців до 3.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

680