В Україні стартувала реалізація національного проекту «LNG-термінал».
Як передає кореспондент ForUm’y, під час урочистої церемонії, у якій взяв участь прем'єр-міністр України Микола Азаров, відбулося підписання двосторонніх документів про початок будівництва LNG-терміналу.
Зокрема, підписано «Угоду про співробітництво між Держагентством з інвестицій та управління національними проектами України та компанії Excelerate Energy LLC (США). Від української сторони угоду підписав глава Держагентства Владислав Каськів, від американської – старший віце-президент компанії Едвард Скотт.
Також підписано «Угоду про співробітництво між Держагентством з інвестицій та управління національними проектами України та компанії GAS Natural SDG, SA (Іспанія). Від України угоду також підписав Каськів, а від Іспанії – генеральний директор із зовнішніх зв'язків Джорді Гарсіа Табернеро.
Крім того, у заході взяли участь міністр вугільної промисловості Юрій Бойко, посли США, Туреччини, Азербайджану, Іспанії, Кореї, представники іноземних інвесторів НАК «Нафтогаз», «Укртрансгаз» та інші.
Проект реалізовуватиметься у кілька етапів. Спочатку буде побудована плавуча установка для зберігання та регазифікації потужністю до 5 мрд кум. м на рік.
На другому етапі – наземний термінал із двома резервуарами, на третьому – резервуар і додаткове обладнання, необхідне для доведення потужності термінала до 10 млрд куб м для підключення терміналу до ГТС побудують гілку газопроводу.
Передбачається, що скраплений газ буде доставлятися із Алжиру, Лівії, Єгипту, Катару та Азербайджану.
Зазначимо, будівництво готуються виконати в два етапи:
Перший етап – будівництво газопроводу ДУ-1000 мм довжиною 42 км. Реалізація етапу дозволить одержувати від LNG-терміналу газ обсягом до 5 млрд куб.м.
Другий етап – будівництво газопроводу ДУ-1000 мм довжиною 23 км, який дозволить приймати від LNG-терміналу газ до 13,35 млрд куб.м. Будівництво газопроводу буде здійснюватися силами «Укртрансгазу», а саме будівельно-монтажної фірмою «Укргазпромбуд».
Загальна довжина газопроводу складе 65 км, діаметр – 1000 мм, вартість будівництва складе 856 млн євро. Термін реалізації проекту – 2011-2017 рр. Будівництво терміналу буде фінансуватися на умовах державно-приватного партнерства.
Загальний обсяг резервуарів дозволить зберігати 540 тис. куб. м скрапленого газу.
Тим часом, як раніше повідомляв ForUm, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України отримало від експертів юридичний висновок щодо питання вільного проходу транспортних суден СПГ через турецькі протоки (Босфор і Дарданелли).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом