23 листопада Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, розглянула і схвалила проект постанови Комісії «Про застосування на період переходу до стимулюючого регулювання прямолінійного методу нарахування амортизації для цілей формування тарифів», повідомили у прес-службі відомства.

Відповідний документ буде розміщено на офіційному сайті Комісії для громадського обговорення до 28 листопада 2012 року.

Відповідно до Податкового кодексу (ст.145.1.5) в Україні існує кілька методів нарахування амортизації для включення у тариф. Це зменшення залишкової вартості; прямолінійне; прискорене зменшення залишкової вартості; кумулятивне та виробниче. Причому підприємство має право самостійно вибирати метод нарахування амортизаційних відрахувань.

Метод прискореної амортизації передбачає більш швидке відшкодування вартості основних фондів за рахунок збільшення перших платежів. Це призводить до підвищення тарифу.

Нацкомпослуг розуміє, що підвищення тарифів поставить споживачів у складне становище. Саме тому Комісія рекомендує підприємствам-ліцензіатам використовувати виключно прямолінійний метод нарахування амортизації. Він передбачає виплату вартості, наприклад, обладнання більш повільно, але рівними платежами. Такий підхід утримає тариф. Зараз саме ця модель нарахування амортизації доречна в умовах переходу до стимулюючого тарифоутворення.

«За нашими розрахунками, прямолінійний метод більш прийнятний з точки зору споживачів, оскільки цей метод не передбачає збільшення тарифу. Тому Нацкомпослуг рекомендує ліцензіатам виключно прямолінійний метод», - пояснив важливість розробник проекту постанови, директор департаменту стратегічного розвитку Нацкомпослуг Дмитро Арлачов.

Довідка
Амортизація - систематичний розподіл вартості, яка амортизується, необоротних активів протягом строку їхнього корисного використання (експлуатації). (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затверджене наказом Міністерства фінансів України №92 від 27.04.2000 р.).

Амортизаційні відрахування - відрахування частини вартості основних фондів для відшкодування їхнього зносу, тобто для їхнього відтворення, шляхом віднесення (списання) на собівартість продукції у відповідності з існуючими нормами.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

288