Закон «Про депозитарну систему» враховує кращий європейський практичний досвід і повністю відповідає інтересам розвитку фондового ринку України. Про це в інтерв'ю виданню «Контракти» заявив заступник голови наглядової ради Національного депозитарію України (НДУ) Андрій Болтян.
На його думку, питання приходу іноземних інвесторів на український фондовий ринок не втратило своєї актуальності. Але якщо раніше цьому перешкоджали деякі бар'єри, зокрема, відмінності між розрахунково-обліковими системами України та Європи, то з прийняттям Закону «Про депозитарну систему» вони подолані.
У цьому зв'язку було необхідно досягнення консенсусу між професійними учасниками щодо обраної моделі подальшого розвитку інфраструктури вітчизняного фондового ринку.
«Дійсно, моделей депозитарних систем існує багато. Про те, яка з них краща, можна довго дискутувати. Однак із цього масиву, повторюся, ми вибрали європейський досвід. І те, що зараз нами узагальнюється, - найкраще з усього напрацьованого масиву. Інші варіанти пропонувалися нашими опонентами, але вони були більше декларативні. Тобто взяли підручник, переписали по-своєму. Але це все теорія, практичної підмоги тут не було. Були пропозиції суміщати кліринг і депозитарні функції в одній особі, але ризикову і безризикову функцію суміщати разом не логічно. З цього приводу є рекомендації Всесвітнього форуму центральних депозитаріїв, які проголошують, що центральний депозитарій не повинен брати на себе ризики, особливо щодо невиконання біржових контрактів. Якщо він їх бере, то цей ризик повинен бути чимось компенсований, це можна зробити виключно шляхом збільшення тарифів на свої послуги. Як показує практика, у такому разі учасники фондового ринку втрачають інтерес роботи на ньому», - повідомив Болтян.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом