Завдяки збереженню високого внутрішнього попиту у жовтні відбулося поліпшення динаміки промислових галузей, орієнтованих на забезпечення внутрішнього ринку повідомляється на офіційному сайті НБУ.

Так, за даними Нацбанку, після падіння у вересні обсягів харчової промисловості на 4,7% та легкій на 8,3% у річному вимірі зростання їхніх обсягів у жовтні у річному вимірі склало 2,2% і 1,4% відповідно.

Прискорення ділової активності у Російській Федерації сприяло уповільненню падіння обсягів виробництва машинобудування з 20,1% у вересні у річному вирахуванні до 10% у жовтні. Так, падіння обсягів промислового виробництва сповільнилося з 7% у вересні у річному вимірі до 4,2% у жовтні, а його негативний внесок у зміну індексу виробництва базових галузей зменшився.

НБУ зазначає, що показники інших базових галузей, які входять до складу ІВБГ, погіршилися через високу базу порівняння минулого року. Незважаючи на зростання капітальних витрат у вересні на 5,1% у річному вимірі падіння обсягів будівельних робіт у жовтні прискорилося саме через високу базу порівняння минулого року (за 10 місяців падіння склало 10,2% у порівнянні з відповідним періодом минулого року).

Рекордно високий урожай зернових культур минулого року (56,7 млн ​​ т) є високою базою порівняння для нинішніх показників сільського господарства. Навіть при врожаї зернових культур поточного року з показником вище середнього (40,9 млн т в порівнянні з середнім показником за 1991-2011 роки, рівний 36,4 млн т) обсяги сільського господарства за 10 місяців поточного року знизилися на 5,1% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Через незначне уповільнення зростання реальних заробітних плат приріст обороту роздрібної торгівлі у жовтні дещо зменшився, проте залишився на високому рівні - 13,5% у річному вимірі.

Рівень падіння ІВБГ не змінився у порівнянні з вереснем - 5% в річному вимірі, а його зниження за 10 місяців склало 1,3% в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Однак показник ІВБГ не враховує динаміку галузей сфери послуг, що входять до складу ВВП і мають більшу питому вагу у порівнянні з минулими періодами. Завдяки зростанню обсягів наданих послуг за 10 місяців поточного року (за оцінками НБУ, близько 10%) приріст реального ВВП залишився на позитивному рівні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

399