Головним підсумком саміту країн Східної Азії, який завершився у Пномпені, стала домовленість лідерів 16 країн регіону, сумарний ВВП яких складає близько $20 трлн, приступити до переговорів щодо створення всебічного регіонального економічного партнерства (Regional Comprehensive Economic Partnership, RCEP).

Як пише Коммерсант-Украина у матеріалі «Азія повертається до себе прилавком», у нове об'єднання, як планується, мають увійти країни АСЕАН (десять держав, включаючи Таїланд, Індонезію та В'єтнам), Китай, Японія, Південна Корея, Індія, а також Австралія і Нова Зеландія. Це дозволить створити найбільшу у світі зону вільної торгівлі.

Експерти Організації економічного співробітництва та розвитку раніше вже відзначали зростаючий інтерес південно-східних економік до внутрішнього ринку Китаю і його транспортного потенціалу на шляху до ринків розвинених країн. «Переговори щодо RCEP планується завершити до 2015 року», - заявив учора міністр торгівлі Сінгапуру Лім Хнг Кіанг.

Успішність всього проекту між тим залежить у першу чергу від здатності трьох далекосхідних країн – Китаю, Японії і Південної Кореї – домовитися між собою про скасування мит у ключових галузях промисловості. Можливість зони вільної торгівлі обговорюється з 2002 року, однак відмовитися від політики протекціонізму виявилося не так легко (у Південній Кореї співвідношення експорту до ВВП - 52%, у Китаї - 30%).

Більше того, положення загострюють територіальні розбіжності у Південно-Китайському морі. Тим не менше, у цьому році процес зрушився з мертвої точки, причиною тому – різке падіння експорту в країни ЄС, найбільшого споживача товарів із Китаю і Японії.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

215