У Чернігівській області виникла черга з 350 вантажівок через відсутність дозволів на в'їзд до Білорусі.
Як повідомили у прес-службі Чернігівської митниці, сьогодні вранці у Козельці, де розташоване обласне управління Укртрансінспекції, була черга завдовжки у 350 автомобілів.
Вантажівки з різноманітними вантажами стоять вже не перший день. Причиною черг, за словами митників, є обмежена кількість дозволів на поїздку по території Республіки Білорусь вантажних транспортних засобів українських перевізників.
За інформацією Держмитслужби, по Чернігівській та Житомирській областях станом на 20 листопада відсутні 400 дозволів. Основний дефіцит (350 дозволів) - у Чернігівській області.
Директор Департаменту митного контролю та оформлення Держмитслужби Сергій Сьомка вважає, що це типова ситуація для кінця листопада - грудня, коли закінчується кількість дозволів, які видаються українським автомобільним перевізникам для здійснення перевезень. «Щорічно на підставі двосторонніх або багатосторонніх домовленостей приймається рішення про видачу певної кількості дозволів на вчинення автомобільних перевезень по території конкретної держави. Я думаю, що є певний дефіцит плановості у роботі органів, які повинні відповідати за ритмічність роботи українських транспортних компаній», - зазначив він, передає «УНІАН».
Для вирішення проблемної ситуації керівники митних органів уже провели робочі зустрічі з територіальними представниками Укртрансінспекції. «За нашою інформацією, до кінця сьогоднішнього дня практично буде знято дефіцит таких дозволів», - повідомив директор Департаменту митного контролю та оформлення.
У той же час, у прес-службі Чернігівської митниці запевнили, що пункти пропуску автомобільного транспорту на українсько-білоруському кордоні працюють у звичному режимі. Хоча після надання дозволів митники очікують збільшення кількості транспортних засобів, а тому дано відповідні доручення керівникам митних органів збільшити кількість особового складу.
«Ми задіємо нашу систему раннього попередження з білоруською стороною - рівень керівників митних постів та митних органів, тому що збільшення кількості транспортних засобів відбудеться на спільному кордоні. І білоруські колеги повинні бути готові до прийому такого ж обсягу», - зазначив Сьомка.
