Постанова «Про порядок виплати переказів з-за кордону фізособам» не створює проблем для населення. Про це заявив глава Ради Національного банку України Ігор Прасолов.
Постановою НБУ №476 «Про порядок виплати переказів з-за кордону фізичним особам» передбачено встановлення строком на 6 місяців вимоги про обов'язковий продаж на міжбанківському валютному ринку України надходжень з-за меж України в іноземній валюті на користь фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) у сумі, яка дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 тис. грн на місяць.
«150 тисяч гривень - це приблизно 18 тисяч доларів. Такою буває середня заробітна плата за рубежем. Тому це нормальна сума для того, щоб отримати її повністю і не платити ніякого пенсійного збору», - упевнений глава Ради НБУ.
За оцінками експертів, більше 90% грошових переказів українців, які працюють за кордоном, не перевищує суми, еквівалентної 150 тисяч гривень на місяць. Таким чином, вимога про обов'язковий продаж валюти поширюватися на них не буде.
«Для сумлінних українців, які працюють за кордоном, ця постанова НБУ взагалі не несе жодних ризиків. Вони можуть знімати до 150 тисяч гривень, і жодних проблем не буде. Але звертаю увагу на один важливий нюанс. Якщо громадянин вирішив зняти долари, він у цей же момент повинен їх продати. Якщо він їх не продасть, а вирішить продати через 5-10 днів, він відразу підпадає під необхідність платити пенсійний збір», - додав Прасолов.
Нагадаємо, 16 листопада 2012 року у газеті «Урядовий кур'єр» було опубліковано постанову Національного банку України (НБУ) №476 «Про порядок виплати переказів з-за кордону фізичним особам» (зареєстровано у Міністерстві юстиції 16.11.2012г. №1921/22234). Документ набирає чинності 26 листопада цього року.
Відповідно до документа, грошовий переказ з-за кордону, розмір якого дорівнює або більший встановленої граничної суми, уповноважений банк спочатку буде зараховувати на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2909 «Інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку». Потім валюта в обов'язковому порядку буде продаватися на міжбанківському валютному ринку (не пізніше, ніж на наступний робочий день після дня зарахування), після чого гривневий еквівалент валютного переказу буде зараховуватися на поточний рахунок одержувача (не пізніше наступного робочого дня з дня здійснення обов'язкового продажу).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом