Експерти вважають, що Україні співпрацювати з Міжнародним валютним фондом невигідно.

«Розглядати співробітництво з МВФ слід на останніх прикладах кредитування цією організацією Іспанії та Португалії. Спочатку заявлялося, що кредити будуть видаватися під 3%, в результаті ці держави їх отримали більш ніж під 10%. Це добре ілюструє те, що МВФ не така вже дешева кредитна структура, а також те, що за рахунок таких чималих відсотків непогано живе американський народ», - заявив колишній заступник голови Національного банку Сергій Яременко.

У той же час, за словами директора Науково-дослідного інституту економіки при Міністерстві економіки Ігоря Мансурова, невигідність співпраці з МВФ також проявляється у його вимогах, які часто мають політичний характер.

«У співпраці України - МВФ важливі такі питання: на яких умовах видаються кредити, за рахунок яких реформ нам готові їх видати і куди ці кошти спрямовуються. А тепер, що ми маємо. Україна виконала майже всі умови цієї структури, залишилося тільки для їх задоволення підняти тарифи на газ для населення, у МВФ ніхто не хоче розуміти, наскільки болісно це вдарить по українцям, особливо соціально не захищеним. І при тому, що ми все виконали, ця організація висуває все нові вимоги. А остання заява про те, що МВФ буде співпрацювати з нами тільки у разі зміни уряду Азарова, взагалі насторожує своєю політичною заангажованістю», - сказав він, передає «Ukranews».

За словами Мансурова, Україна може обійтися без співпраці з МВФ.

«У Мінекономіки ми вирахували, що при сьогоднішньому становищі, з урахуванням нинішніх макроекономічних показників, Україна може вільно обійтися без кредитів МВФ, без їхньої допомоги ми можемо вийти на досить високі показники економічного розвитку», - вважає він.

Екс-міністр економіки, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий також переконаний, що Україна повинна будувати власну економічну модель без прив'язки до кредитів МВФ.

«Питання співпраці з МВФ дуже неоднозначне, неоднобічне, пов'язане з політичними аргументами МВФ, місцем нашої держави у світовому виробництві товарів, послуг і т.д. Я вважаю, що нам потрібно вибудовувати свою власну модель. Подивіться, у 2008 році ми взяли кредит МВФ. Щось змінилося тоді? Нічого, курс долара відносно гривні залишився на позначці 8.00, власне, як і інші показники не змінилися. Змінюється лише те, що один кредит цієї структури веде автоматично до того, що держава у майбутньому змушена взяти ще один. І так нескінченно», - вважає він.

Нагадаємо, днями НБУ відзвітував про остаточний розрахунок за кредитними зобов'язаннями МВФ за 2012 рік. Для цього фонду було перераховано 3,5 млрд доларів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

345