Україна почне імпортувати газ з Німеччини через територію Угорщини з 1 січня 2013 року, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко в ефірі телеканалу «Інтер».

«Фізичні поставки газу (закуповується у RWE (Німеччина) - ІФ) йдуть через територію Польщі. З 1 січня поставки почнуться через територію Угорщини... Ми провели велику роботу, провели переговори з країнами, отримали дозвіл регуляторів і викупили потужності», - сказав він.

Бойко зазначив, що вартість закуповуваного в RWE газу на сьогодні на $ 40-70 / т нижче, ніж ціна газу, який «Нафтогаз» купує у «Газпрому», передає «Інтерфакс-Україна».

«Ціна постійно змінюється, оскільки там ми прив'язані до ціни SPOT-ового газу... Ми розраховуємо, що влітку це буде на $ 100 менше, оскільки влітку завжди на SPOT-е ціни нижчі», - уточнив міністр.

За його розрахунками, економія для України при закупівлі 5 млрд куб.м. за реверсною схемою складе близько $ 2 млрд.

Бойко зазначив, що весь закуплений за реверсною схемою газ буде використаний на потреби теплокомуненерго (ТКЕ).

Як повідомлялося, Україна у листопаді почала реверсні поставки газу з Європи.

«Нафтогаз» і RWE (Німеччина) підписали контракт на постачання близько 1 млн кубометрів природного газу на добу протягом листопада-грудня 2012 року. Газ постачається в Україну через Польщу і ГВС «Дроздовичі», по одній з ліній газопроводу, що з'єднує системи передачі двох країн.

За підсумками двомісячного контракту, сторони зможуть обговорити і довгострокові домовленості про постачання в Україну природного газу шляхом реверсного потоку.

На думку експертів, Україна зможе закуповувати на європейських спотових ринках і імпортувати через Словаччину до 20 млрд куб. м природного газу на рік, починаючи з 2015-2016 років.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

364