Суспiльство

Держстат: Населення України за два місяці скоротилося

Держстат: Населення України за два місяці скоротилося

Чисельність населення України за серпень-вересень скоротилася на 1 тис. 37 осіб і на 1 жовтня склала 45 млн 559 тис. 235 осіб, повідомили в Державній службі статистики України.

У повідомленні також сказано, що за січень-вересень 2012 року кількість новонароджених по країні склала 390 тис. 396 осіб, що на 17,5 тис. осіб більше, ніж за аналогічний період 2011 року. Кількість померлих за січень-вересень склала 495 тис. 220 осіб проти 498 тис. 323 чоловік у 2011 році. Найбільший показник народжуваності зафіксований у Дніпропетровській області, де за січень-вересень народилися 27 тис. 745 дітей. Високі показники народжуваності також продемонстрували м. Київ - 25 тис. 118 дітей, Одеська область - 22 тис. 649 дітей та Львівська область - 22 тис. 751 дитина.

Найменший показник народжуваності зафіксований у Севастополі - 3355 дітей за січень-вересень 2012 року. У цілому по Україні коефіцієнт народжуваності склав 11,4 дитини на 1000 осіб проти 10,9 дітей на 1000 осіб у 2011 році, передає «УНІАН».

Нагадаємо, чисельність населення України за станом на 1 серпня становила 45 млн 560 тис. 272 ​​осіб. У першому півріччі 2012 року Україна досягла найкращого з 2006 року показника народжуваності - 298 330 осіб. Одночасно показник смертності у січні-липні 2012 року склав 395 628 чоловік, що також стало одним з найменших показників за останні чотири роки. У 2011 році чисельність населення України скоротилася на 0,3% у порівнянні з 2010 роком і на 1 січня 2012 року склала 45,63 млн людей.

Перший і поки єдиний перепис у незалежній Україні був проведений у 2001 році.

Тоді чисельність населення України становила 48,457 млн осіб. До цього українців переписували ще у складі СРСР у 1989 році. Тоді в Українській РСР проживало 51,7 млн людей.

Як повідомляв ForUm, на новий перепис населення знадобиться більше 100 мільйонів гривень.