Національний банк України (НБУ) не називає часові рамки та обставини введення обов'язкового продажу експортної виручки, право на введення якої передбачене відповідним законом, який підписав Президент України Віктор Янукович.

«Ми зараз спостерігаємо за ринком. Говорити про те, коли ми введемо, я думаю, що це предмет окремої нашої зустрічі, окремого заходу. Давайте у такі технологічні деталі ми не будемо заглиблюватися», - сказала директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Нацбанку Олена Щербакова на прес-конференції у четвер.

За її словами, надання права НБУ вводити обов'язковий продаж валюти і встановлювати терміни повернення експортної виручки розширить інструменти регулятора і дозволить встановлювати рівновагу попиту і пропозиції на валютному ринку.

Щербакова, зокрема, зазначила, що сьогодні існує значний попит на валюту і слабка її пропозиція, при тому що валютна виручка як заходила в країну, так і заходить. 75% валютних надходжень продаються на міжбанку, але відбувається це нерівномірно, повідомляє «УНІАН».

За інформацією НБУ, на зарубіжних коррахунках українських банків залишки складають близько 8,5 млрд дол, і ці кошти працюють на економіку інших країн.

Згідно з підписаним законом, пояснила Щербакова, обов'язковий продаж може вводитися на строк до 6 місяців, і стосуватиметься він усіх валютних надходжень, а не тільки експортної виручки.

У НБУ запевнили, що норма обов'язкового продажу валюти обговорювалася з Міжнародним валютним фондом.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів впливу на грошово-кредитний ринок».

У законі за Нацбанком закріплюється право тимчасово (строком до 6 місяців) вводити (з подальшим скасуванням після стабілізації ситуації на внутрішньому валютному ринку та врівноваження платіжного балансу України) норму щодо обов'язкового продажу частини надходжень в іноземній валюті.

Крім того, НБУ надається право тимчасово змінювати строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення інструментів дії на грошово-кредитний ринок» 6 листопада.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

451