У столичному музеї «Духовні скарби України» відкрилася виставка оригінальних новорічних і різдвяних подарунків. Більше сотні декоративних тарілок з гутного скла, а також м'які іграшки у вигляді ведмедиків і сніговиків виставлені в рамках проекту «Подарунки з українською душею».
Проект ініційований компанією СКМ для підтримки унікальних вітчизняних виробництв. Нагадаємо, раніше СКМ оголосила про намір змінити свою закупівельну політику таким чином, щоб віддавати перевагу українським постачальникам і підприємствам малого бізнесу. Першим кроком у цьому напрямі стане придбання великої кількості виробів майстрів-виробників гутного скла для корпоративних новорічних подарунків.
«Навколо нас живуть талановиті люди, але ми у своїй трудовій суєті часом не встигаємо зупинитися і придивитися до їхньої унікальної роботи. І якщо цього не зробити, то можна пропустити щось неповторне. Саме про таких майстрів розповідає відкрита виставка, - зазначила на відкритті директор по зв'язках з громадськістю та комунікацій СКМ Наталія Ємченко. - Компанія СКМ вирішила підтримати українських майстрів. Але це не філантропія, коли людям видають грант і відразу ж забувають про них. Ми вирішили зробити по-іншому: зв'язати нашу повсякденну діяльність з роботою українських майстрів. Ми почали з маленького, на перший погляд, проекту, але він здатний багато в чому поміняти наше уявлення про корпоративні закупівлі. Для свого величезного в масштабах країни сувенірного пирога компанія СКМ хоче купувати тільки те, що зроблено руками українських майстрів. І в найближчі роки наші закупівлі у вітчизняних виробників стануть дуже потужним інструментом розвитку української економіки».
На виставці можна побачити роботи львівських гутників Михайла Бокотея, Анатолія Гоголя, Максима Дідика, Анастасії Жук, Назарія Звіра, Людмили Литвин, Лесі Мандрики, Ігоря Мацієвського, Наталії Ошур, Марії Сидорик, Оксани Тарнавської та Володимира Хохлова. М'які іграшки виготовили Ганна Браткова та Ірина Анастасенкова.
«Коли велика компанія знаходить майстра або мале підприємство і дає їм можливість заробити, то разом вони роблять більш впізнаваними не тільки себе, але і всю країну. У цьому головна заслуга цієї виставки, - говорить президент Асоціації підприємств скляної промисловості «Скло України» Дмитро Олійник. - Львівська школа гути сьогодні більш відома в світі, ніж у себе на батьківщині. Тому цей проект розповідає про дивовижних майстрів всій країні. І добра традиція, започаткована з цієї виставки, тільки примножуватиметься».
Виставка «Подарунки з українською душею» є спільним проектом СКМ, медіа-холдингу «Медіа Група Україна» і телеканалу «Україна» в рамках програми з розвитку бізнес-середовища «Формула розвитку». Вона працюватиме в музеї «Духовні скарби України» до 25 листопада.