Київська міська державна адміністрація вирішила створити власний резерв борошна і передбачити додаткову схему виготовлення хлібопродукції, щоб уникнути залежності від найбільшого виробника хліба і хлібобулочних виробів компанії «Київхліб» і підвищення цін на соціальні сорти хліба. Про це йдеться у повідомленні прес-служби КМДА.

«За дорученням глави (міськадміністрації) ми створимо резерв борошна, з якого будемо виробляти хліб на підприємствах області. Таким чином, ми створимо додаткову схему виготовлення хлібобулочних виробів, яка буде незалежною від дій хлібного монополіста ПАТ «Київхліб», - йдеться у повідомленні.

Другим кроком з боку міської влади стане забезпечення необхідних умов для створення конкуренції на цьому ринку, що теж убезпечить киян від можливих самовільних дій «Київхліба».

Заступник голови міськадміністрації Руслан Крамаренко зазначив, що сьогоднішнє законодавство регулює ціни на продукти харчування, в тому числі і на хліб, а також передбачає норми рентабельності продукції.

«Якщо проаналізувати напрями ціноутворення хлібобулочних виробів і взяти до уваги вартість основних енергоносіїв, то ми не бачимо підстав для підвищення ціни на хліб, адже вони останнім часом не дорожчали», - додав Крамаренко.

Саме перевищення цих норм, за словами Крамаренка, стало підставою для звернення Києва до Антимонопольного комітету та Генеральної прокуратури.

Як повідомляв ForUm, з 12 листопада «Київхліб» заявив про підвищення ціни на хліб «Український столичний подовий» та нарізний батон на 0,68 гривні до 4,68 гривні і на 0,34 гривні до 3,84 гривні відповідно, при цьому Київміськадміністрація заявила, що підвищення цін не торкнеться соціальних сортів хліба - «Український домашній подовий» та батон «Нива».

Зазначимо, що за даними міськадміністрації, нещодавно було проведено нараду з «Київхлібом» щодо стабілізації цін на хліб, а також були досягнуті домовленості з Аграрним фондом щодо поставок борошна за цінами, нижчими від ринкових.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

474