Інвестиції в золото представляють інтерес у довгостроковій перспективі. Про це директор департаменту з управління валютними резервами НБУ Олександр Дубихвіст повідомив під час «гарячої лінії», що відбулася в прес-студії «Сьогодні Мультимедіа».

«Золото - найстародавніший інвестиційний актив. Він не схильний до корозії, не псується. Володіє високою ліквідністю. А найголовніше, він завжди в дефіциті. Зокрема, в світі за рік добувається близько 2,5 тонн золота, що, якщо розраховувати в нинішніх цінах, еквівалентно 140 млрд дол. Але тільки в рамках першої програми «кількісного пом'якшення» в США було емітовано 700 млрд дол, другої програми - 600 млрд дол, третьої, яка була нещодавно оголошена, ще 600 млрд дол. Необхідно пам'ятати, що масштабні стимулюючі програми, засновані на емісії грошей, проводять і Європейський Центробанк, і Центробанк Японії. Це створює передумови для знецінення відповідних валют щодо золота», - вважає Дубихвіст.

Через це представник Нацбанку схильний бачити переваги золота як об'єкта довгострокових інвестицій, над вкладенням у валютні інструменти.

«Подорожчання золота є чітко вираженою світовою тенденцією. 11 найбільших у світі банків-трейдерів по золоту зробили прогноз щодо ціни на золото на наступний рік - 1932 дол США за унцію золота. Наприклад, зараз ця ціна на 200 дол США нижча. Такий потенціал зростання. Тобто, якщо розглядати варіанти вкладення на рік, то кращий варіант - це банківський депозит. Але, якщо говорити про горизонт інвестицій у 5-10 років, то золото має істотні переваги», - вважає директор департаменту з управління валютними резервами НБУ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

311