Конвенція між урядами України та Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухилення від сплати податків на доходи даватиме українському бюджету щорічно додатково один мільярд гривень.
Про це сказав міністр фінансів України Юрій Колобов в інтерв'ю журналістам після підписання конвенції.
«Зараз це нулі по інвестиціях, відсотках від роялті, з продажу нерухомості... Кіпр - це країна Євросоюзу, це ж не офшорна зона, тому у нас довго тривали переговори з цього питання, ще з 1997 року, і в цьому році ми досягли компромісу, ми пішли на поступки, і в результаті ми підписуємо набагато кращі умови, ніж у Кіпру з Росією», - зазначив міністр, повідомляє «УНІАН».
Він пояснив, що в конвенції прописані ставки за чотирма позиціями. «Практично скрізь ми домовилися про те, що це - як в країнах ЕСР (Економічного співробітництва і розвитку - Ред ..), і зараз ми домовилися, що невеликі відхилення будуть за чотирма позиціями - це роялті, відсотки, дивіденди та відчуження майна», - сказав Колобов.
За його словами, ставки, залежно від позиції, встановлюються у розмірі від 5% до 15%, по деяких позиціях залишиться нульова ставка, зокрема при продажу майна.
«Все одно це податки, які буде комфортно платити (в Україні - Ред.,) інвесторам з Кіпру, які працюють в нашій країні», - додав він.
Міністр зазначив, що конвенція є суттєвим кроком вперед.
«Ми зараз йдемо в ЄС, наша мета - імплементувати все законодавство до європейського, відповідно, йдемо від того, що Кіпр був офшорною зоною, це ж не офшорна зона, тому ми домовилися, що на перехідному етапі ми підписуємо цю угоду. Вона практично схожа на угоди з країнами ЄС», - зазначив він.
Колобов нагадав, що на даний момент Кіпр є для України одним з найбільших інвесторів - на сьогоднішній день це 14,5 мільярда доларів.
Як повідомляв ForUm, у рамках офіційного візиту Президента України Віктора Януковича до Республіки Кіпр відбулася церемонія підписання двосторонніх документів.
Зокрема, Конвенція між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням відносно податків на доходи і майно замінить чинну нині Угоду між урядами Кіпру та колишнього СРСР про уникнення подвійного оподаткування від 29 жовтня 1982 року, що сприятиме удосконаленню договірно-правової бази торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між Україною та Кіпром.