Укрзалізниця заявила про необхідність державної підтримки щодо оновлення вантажного парку, щоб уникнути втрати значної частки ринку вантажоперевезень. Як повідомляє прес-центр відомства, без поновлення наявного парку вантажних вагонів вже через п'ять років залізничний транспорт України буде не в змозі перевезти 247 млн ​​тонн вантажів.

«Через відсутність державної підтримки, спрямованої на оновлення вантажного рухомого складу Укрзалізниці, його катастрофічну зношеність і невідповідність між придбанням і списанням вантажних вагонів, існує загроза поступової втрати ринку вантажоперевезень державними вагонними компаніями Укрзалізниці. З відповідними втратами держбюджету і неможливістю забезпечити необхідні обсяги перевезень вантажів», - йдеться у повідомленні Укрзалізниці.

Для закупівлі необхідної кількості рухомого складу власних коштів залізниць України недостатньо. В галузі діє перехресне субсидування збиткових пасажирських перевезень за рахунок вантажних. Тарифи на перевезення вантажів у межах України жорстко регулюються державою, стримуються і не піддаються - таким чином залізниця постійно дотує інші галузі економіки, пояснюють у відомстві.

Крім того, наявний тариф не забезпечує оптимальну вагонну складову і не містить інвестиційну складову, за рахунок яких можна було б акумулювати кошти.

«Якщо подібна ситуація триватиме й надалі, то у 2013-2017 роках підприємства Укрзалізниці не зможуть перевезти всі пред'явлені обсяги вантажів», - заявляє відомство.

Так, вже у 2013-му році розрив між загальною потребою економіки у перевезеннях та можливостями наявного парку без його поновлення складе 92,3 млн тонн.

Ступінь зносу вантажних вагонів Укрзалізниці досягає 86%. Знос парку локомотивів є критичним - 95%. Для поповнення парку одних тільки піввагонів необхідно витрачати більше 6 млрд грн на рік.

Укрзалізниця заявляє про необхідність сприяння держави в отриманні у вітчизняних банках довгострокових кредитів з прийнятною процентною ставкою.

«Для погашення кредитів необхідно визначити оптимальний розмір вагонної та інвестиційної складових у тарифі за перевезення. Це дозволить щорічно будувати 5000 піввагонів на підприємствах, підпорядкованих Укрзалізниці, а також закуповувати у вагонобудівних заводів 3000 вагонів на рік», - зазначає відомство.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

196