Суспiльство

Українська журналістка просить виконати вимоги її викрадачів

На сайті Вільної сирійської армії з'явився відеоролик з викраденою українською журналісткою

Відеоролик, на якому відображена зникла у Сирії українська журналістка Анхар Кочнєва, з'явився на каналі Youtube, що належить сирійським збройним опозиціонерам.

На відеозаписі довжиною 15 секунд вона говорить по-арабськи: «Мене звуть Анхар. Я була викрадена неподалік від Хомса. Я прошу українське, російське посольства і сирійські власті виконати те, що вимагають мої викрадачі», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

 

Деталі про вимоги викрадачів невідомі.

Останній запис у її блозі у «Живому журналі» датований 8 жовтня: «Пару днів не шукайте. Їду». Пізніше з'явилася інформація про те, що вона зникла недалеко від сирійського міста Хомс.

15 жовтня прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров повідомив, що у Сирії бойовики викрали українку, яка поїхала у цю країну як перекладач для знімальної групи одного із російських телеканалів.

«За даними, які ми отримали від міграційної служби у Сирії, жінка 1972 року народження є громадянкою України. Вона перетнула сирійський кордон 22 вересня цього року через міжнародний аеропорт Дамаска на запрошення однієї із громадських організацій», - розповів він.

«За інформацією, яку ми отримали від знімальної групи одного із російських телеканалів, з яким громадянка України останнім часом працювала як перекладач, протягом 12-13 жовтня вона виходила з ними на зв'язок. У телефонному режимі громадянка України підтвердила факт свого викрадення 9 жовтня ... і насильницького утримування бойовиками основного сирійського опозиційного воєнізованого угруповання Вільної сирійської армії», - повідомив Дікусаров.

15 жовтня Президент України Віктор Янукович доручив МЗС країни та іншим відповідним органам держвлади вжити заходів для звільнення Кочнєвої.